Po co Sprawdź swoją szóstkę?

Dział poświęcony grze Lotto.
Odpowiedz

Co w sytuacji ponownego wylosowania zestawu liczb na CHYBIŁ TRAFIŁ powinno zrobić LOTTO?

Zignorować gracza
4
40%
Nagrodzić gadżetami
5
50%
Wypłacić 1 000 000 zł
0
Brak głosów
Nagrodzić skromną nagrodą pieniężną
1
10%

Liczba głosów: 10

capikar
Nowicjusz
Nowicjusz

Po co Sprawdź swoją szóstkę?

Post autor: capikar » 19 sie 2016, 19:26

Chciałbym przedstawić pewne zdarzenie, które mnie dotyczy. Prosiłbym o Wasze opinie.
W dniu 11.08.2016r. wysłałem 2 zakłady na CHYBIŁ TRAFIŁ na LOTTO z PLUSEM. Tego dnia odbyło się losowanie. Oczywiście nie wygrałem nawet trójki. Jednak sprawdziłem w opcji na stronie internetowej czy przypadkiem któryś z zakładów na moim kuponie nie był wcześniej "szczęśliwą szóstką". No i masz! Mój 2 zestaw to szóstka, która była wylosowana w dniu 0712.1985 roku.
Bardzo proszę o opinie na ten temat i prosiłbym abyście poważnie, tak bez jaj, zastanowili się co w takiej sytuacji zrobilibyście i jak powinno zachować się LOTTO. Z góry dziękuję za posty i odpowiedzi. Przypominam, że zakłady były na CHYBIŁ TRAFIŁ. CDN...
Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów.
Załączniki
PICT0154.JPG
Taki kupon

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Re: Po co Sprawdź swoją szóstkę?

Post autor: polaku » 19 sie 2016, 19:36

No właśnie, to jest chybił-trafił, a więc może być cokolwiek, czyli właśnie np. jakaś historyczna szóstka. Ba, może być nawet szóstka z poprzedniego losowania, albo 1 2 3 4 5 6, a w najlepszym przypadku szóstka, która będzie wylosowana w najbliższym losowaniu :)

Awatar użytkownika
Super7
Moderator
Moderator

Post autor: Super7 » 19 sie 2016, 19:57

Z perspektywy jednostki to faktycznie - jest niezwykle małe prawdopodobieństwo że nasze liczby które wyszły "z maszyny" kiedykolwiek były wylosowane, jednak patrząc globalnie to chyba nie jest niczym niezwykłym...

Dziennie zawieranych jest kilka (przy większych kumulacjach nawet kilkanaście/kilkadziesiąt) milionów zakładów na CT. Niech chociaż 10 zakładów (uważam, że to wersja pesymistyczna) było kiedykolwiek "szóstkami" - daje nam to ponad 3600 graczy rocznie. Jakby każdego gracza nagradzali milionem, to TS padłby po kilku miesiącach ;-) Skromna nagroda pieniężna? Myślę że nie więcej niż 50 zł, ale z upominkiem/gadżetem fajny pomysł.

A opcja "sprawdź swoją szóstkę" jest raczej tylko ciekawostką dla graczy ;-)

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: polaku » 19 sie 2016, 20:34

Kiedyś przecież taka sama szóstka faktycznie padnie. Teraz na stronie jest gdzieś informacja, że nigdy nie było takiej samej, ale mam nadzieję, że na bieżąco ktoś tam to śledzi i jakby co poinformują.

Awatar użytkownika
newużytkownik
Boss
Boss

Post autor: newużytkownik » 19 sie 2016, 21:22

polaku pisze:Kiedyś przecież taka sama szóstka faktycznie padnie. Teraz na stronie jest gdzieś informacja, że nigdy nie było takiej samej, ale mam nadzieję, że na bieżąco ktoś tam to śledzi i jakby co poinformują.
No pewnie, że padnie (albo już padła). Przecież do tej pory wylosowano 5828 "szóstek", więc szanse na to, że w ciągu najbliższego roku padnie któraś z nich to według moich szybkich obliczeń około 1 do 15, czyli tak jak trafienie w jednym losowaniu z marszu 3/4 w Keno albo chociażby 2/2 w Multi. Czyli równie dobrze może paść w tym roku albo za 15 lat albo za 20... Ale obstawiam, że nawet przy dużych oporach to w ciągu 10-15 lat na bank padnie, bo dojdą kolejne tysiące losowań, które będą sukcesywnie zwiększać szanse.

Odpowiedz