zmiany w EP

Dział poświęcony grze Ekstra Pensja.
pasikonik
Wymiatacz
Wymiatacz

zmiany w EP

Post autor: pasikonik » 12 lip 2016, 16:19

Ogolnie sledzie to forum juz od jakiegos czasu - jednak postanowilem sie w koncu zarejestrowac i podzielic informacja, jaka do mnie dotarla.

Od wrzesnia EP bedzie miala mozliwosc gry za wielokrotna stawke (czyli jak w przypadku Multi czy Keno).

Dla mnie dzialania Totalizatora robia sie coraz bardziej zenujace. Nie maja co wymyslac - szukaja pomyslow na sile - a to powoduje ze ludzie sie odwracaja od nich hurtowo.

Kumulacje w Lotto coraz rzadziej dobijaja do prognozowanej kwoty (malo tego - czesto brakuje bardoz duzych kwot). Ludzie widzac kolejna (chyba 4) pod rzad wysoka kumulacje - przyzwyczajaj sie i przestaja ich takie kwoty przyciagac.

Dodatkowo SSZ spowodwala metlik i duzej ilosci zwlaszcza starszych klientow, ktorzy stwierdizli, ze jest doskonala okazja i powod do zakoczenia przygody z Totalizatorem

Awatar użytkownika
Danis
Boss
Boss

Re: zmiany w EP

Post autor: Danis » 12 lip 2016, 17:30

No powiem szczerze że bardziej spodziewałem się( i wolałbym )Ekstra Pensje + za dodatkowe 1 czy 2 zł (wygrana np 1000 czy 2000 przez 20 lat ) niż kupno jednego zakładu za 10 zł . Z drugiej strony 10 , 15 czy 20 tyś miesięcznie to też więcej niż 5 tyś i to już faktycznie była by ekstra pensja .

pasikonik
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: pasikonik » 12 lip 2016, 20:47

Sprzedaz bedzie wygladala tak:

chcialby Pan/Pani miec szanse wygrac pensje przez 20 lat w wysokosci 20 tys zl? wystarczy wyslac jeden zaklad za 20 zl :D :D :D

tutaj nie bedzie jakich doplat po 1 czy 2 zl - lecz wielokrotnosc 5 zl :) - osobiscie uwazam ze sie nie przyjmie

Awatar użytkownika
forresty
Boss
Boss

Post autor: forresty » 13 lip 2016, 6:17

Dla mnie dzialania Totalizatora robia sie coraz bardziej zenujace. Nie maja co wymyslac - szukaja pomyslow na sile - a to powoduje ze ludzie sie odwracaja od nich hurtowo.
Trzeba jeszcze bardziej podwyższać ceny zakładów to klientów będzie cała masa. A prawda jest taka że zaczyna wymierać pokolenie wychowane na Toto-lotku i Dużym Lotku - czyli emeryci w wieku 70-80 lat. To pokolenie odchodzi a to ono gra chyba najwięcej. Dodatkowo przy lotto spadalność zakładów jest właśnie ze wzgl na cenę. Młodzi wola bardziej ryzykowne gry i zdrapy i w tą stronę idzie TS. dla mnie w ogóle EP jest za droga. Takie gry na zachodzie kosztują w granicach 1€ co przy skali zarobków Polaka cena 5zł to absurd

Awatar użytkownika
Krzysiek1989
Mistrz typowania
Mistrz typowania

Post autor: Krzysiek1989 » 13 lip 2016, 8:34

No to nieźle ;-) Tylko kto będzie z tego korzystać ? Chyba tylko nieliczni $$$.

pomponiarz
Bywalec
Bywalec

Post autor: pomponiarz » 13 lip 2016, 9:28

Oczywiście, że zmiany te są tylko po to by wyłudzić pieniądze. Nie wiem kto odpowiada za politykę LOTTO, ale jest ona beznadziejna. Nawet już się nie afiszują, że chcą zdzierać z ludzi pieniądze. Ja myślę jednak, że jest to przemyślane. Wprawdzie pokolenie wychowane na DL wymiera, ale społeczeństwo coraz bardziej się starzeje, więc przybywa nowych potencjalnych graczy. Poza tym wiadomo, że trzeba skądś wząć na 500+. Myślicie, że Super Szansa czy zmiany w EP to przypadek? To wszystko jest dobrze przemyślane.

Awatar użytkownika
forresty
Boss
Boss

Post autor: forresty » 13 lip 2016, 10:24

MI chodziło o to że ubywa graczy przyzwyczajonych do LoTTO jeszcze z lat PRL. Ci nowi chętniej grają u bukmachera albo w gry mocno kombinowane jak Multi czy Keno. Wydaje mis ie ze przy tej cenie Lotto będzie cały czas dołowało i kumulacje będą coraz częstsze. Dlatego TS wymysla coraz to nowsze i głupsze jeszcze od lotto pomysły w absurdalnych cenach. Płacić za SSZ 2zł to naprawdę jest dużo przy tych regułach gry. EP broni się tym ze w tą grę przy niewielkiej liczbie zakladów jeszcze ktoś cos tam wygra od czasu do czasu, ale taka Kaskada czy SSZ to pomysły tylko na skubanie kolejnego złocisza z kieszeni niezorientowanego zwykle gracza.
Ciekaw jestem czemu nie ma w Polsce wariantu MINI polegającego na tym że wybierasz liczby z 42 i podobnie jak w Keno obstawiasz czy chcesz zagrać na 1,2,3,4,5 liczb i w zależnosci od zakłądu wygrywasz tylko wtedy gdy trafisz tyle liczb ile wytypowałeś. Czyli płacone jest tylko od całości typowanych liczb. przy jakiejś niskiej cenie w typie 80gr to ta gra miałaby wiekszy sens i dla lotto i dla klientów bo co prawda wygrać trudno ale i cena nadajaca się do regularnego grania a podejrzewam że kwoty wygranych byłyby porównywalne z mini lotto. No tyle że to byłaby już konkurencja dla Lotto i Mini które sa wołami roboczymi Totalizatora a Lotto stało się od kilku lat drogie.

Awatar użytkownika
newużytkownik
Boss
Boss

Post autor: newużytkownik » 13 lip 2016, 19:10

Według mnie TS podąża w ślepy zaułek pod tytułem "coraz większa cena". Dlaczego ślepy ? Ano dlatego, bo gdy cena wysoka to na grę stać będzie tylko osoby zamożne a te z kolei mają mniejszą skłonność do gry, bo pieniądze posiadają. I koło się zamyka.

Moim zdaniem TS powinien jak najszybciej przeprosić się z niskimi cenami i uprościć swoje gry - tak, by każdy nieobeznany człowiek, emeryt itp. mógł połapać się o co chodzi i polubić granie. Oczywiście to wszystko w rozsądnych cenach. Muszą pamiętać, że ich targetem nie są bogacze tylko raczej ludzie znacznie biedniejsi, którzy chcą się dopiero wzbogacić :)
Nie rozumiem jak w takiej sytuacji można dowalać ceny typu 5, 10, 20 zł... to jakieś nieporozumienie.

Przepis na sukces ?

- zlikwidować Super Szansę
- obniżyć cenę Lotto do 2 zł (a najlepiej do 1,25 zł)
- zlikwidować Plusa w Lotto (niby się przyjął ale to tylko niepotrzebne udziwnienie)
- zlikwidować losowania Kaskady o godz. 14 (zupełnie niepotrzebne)
- w Ekstra Pensji wprowadzić wybór stawki (ale nie od 5 zł tylko najlepiej od złotówki)
- dać sobie spokój z loteriadami i innymi śmieciami
- obniżyć cenę Multi do 2 zł i zlikwidować Plusa w Multi

Wszystko by zaczęło wtedy hulać rytmem naturalnym i nawet nie potrzebne byłyby reklamy w TV :)

ravau
Bywalec
Bywalec

Post autor: ravau » 13 lip 2016, 20:41

odpowiedz sobie na jedno pytanie, po co mieliby to robic jesli biją rekordy dochodów z roku na rok?

Awatar użytkownika
newużytkownik
Boss
Boss

Post autor: newużytkownik » 13 lip 2016, 21:09

ravau pisze:odpowiedz sobie na jedno pytanie, po co mieliby to robic jesli biją rekordy dochodów z roku na rok?
Bili rekordy ale czy będą bić nadal ? Tak zagmatwali te gry, że już naprawdę mało kto się w nich orientuje łącznie ze sprzedawcami a to może zniechęcać, ceny też są wysokie a wygrane niestety rzadkie i liche. To może spowodować nagły odwrót ludzi od gier TS.

Krzys
Wyjadacz
Wyjadacz

Post autor: Krzys » 13 lip 2016, 22:08

newużytkownik pisze:- zlikwidować Super Szansę
Likwidowanie SS byłoby tylko na niekorzyść graczy. Ta gra ma większe prawdopodobieństwo wygrania milionów niż Lotto przy dosyć niskiej cenie. Tak samo zlikwidowanie Plusa to fatalny pomysł. Jeżeli gram o milion, to Plus i Super Szansa tylko sprawiają, że gra się staje bardziej opłacalna.

ravau
Bywalec
Bywalec

Post autor: ravau » 13 lip 2016, 23:17

narazie tego dowrotu nie widać, może ts znalazł lepszy target niż my? może to właśnie bogacze grają w lotto?

pomyśl w ten sposób, wiesz po co powstały kasyna?

nie po to żeby biedak zarobił

tylko po to by bogaty miał gdzie się bawić

Awatar użytkownika
forresty
Boss
Boss

Post autor: forresty » 14 lip 2016, 5:53

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Problemem nie jest prawdopodobieństwo w SSZ ale cena Ona czyni ze każdy zaklad z SSZ kosztuje ponad 3zł.W tą grę opłaca się grać tylko dla 2mln bo wszystkie inne nagrody łatwiej wygrać w innych grach a i tak powiedzmy sobie szczerze - prawdopodobieństwo 1:10mln dla nagrody głównej szału nie robi w porównaniu z Lotto. Trafić trudno nawet zwrot i tu nie ma co porównywać do Keno czy Multi gdzie zwroty o dziwo mam bardzo regularne a w tej grze ile razy nie spojrzę na kupon to w SSZ mam zero mimo że trafienie ostatniej liczby to tylko 1;10.
Wydaje mi się że rzeczywiście może być prawdą ze TS celuje już w bogatszych graczy zakładając że ci od Lotto i Mini są już na tyle uzależnieni że nie ma sensu kombinować już przy tych grach a wycisnąć się z nich więcej już nie da bo 4zł za zakład Lotto to bedzie już nie do przyjecia. Kombinują wiec jak przyciągnać tych co grają u buków lub kasynach netowych.
TS to monopolista z łaski kolejnych rządów. obecny jeszcze bardziej dokręca śrubę co wskazywałoby na tendencję rzeczywistego rugowania konkurencji dla gier TS i być moze wprowadzania kolejnych gierek lub ich wariantów. Osobiście z chęcią przywitałbym Euromillions albo jackpota . W obu jeśli dobrze pamietam płacą juz gwarantowane sumy za bardzo niskie trafienia (chyba od dwójki) i z racji tego byłyby zabójstwem dla zdzierstwa jakie dokonuje się w Lotto a zwłaszcza Mini gdzie za niskie trafienia płaci się skandaliczne pieniądze. Z tego powodu tych loterii dalej w Polsce nie będzie

Ania_R
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Ania_R » 15 mar 2017, 14:40

Witam jeszcze raz :)

To mój drugi post na forum, a do napisania zmobilizowało mnie dzisiejsze zdarzenie w saloniku prasowym. Chciałam wysłać 3 zakłady ekstra pensji i miałam skreślone wszystkie dodatkowe cyfry - 1 2 3 4 w każdym zakładzie bo na stronie TS przeczytałam, że można tak teraz zrobić - http://www.lotto.pl/ekstra-pensja/jak-g ... _jak_grac1.
Pani kupon nie wchodził i najpierw twierdziła że może za słabo zaznaczyłam i żebym przepisała kupon - no ok, przepisałam na miejscu wszystko jeszcze raz - ale dalej nie wchodził i pani stwierdziła że nie można zaznaczać wszystkich liczb dodatkowych na kuponie - na to ja że dzisiaj czytałam że można. W końcu wbiła mi to wszystko ręcznie, facet za mną trochę się wkurzył, tupał, sapał i wreszcie sobie poszedł. Ja nie odpuściłam bo jak poprzednio mi kupon nie wchodził, a w spożywczym była duża kolejka i pani się nie chciało ręcznie nabijać i wtedy tak sobie poszłam zdegustowana to potem sprawdziłam i na jednym kuponie bym miała 2 x czwórkę w dużym lotku, i dzisiaj tego samego błędu nie popełniłam. Efekt jest taki że mam moje zakłady każdy osobno i wyszłam z 12 kuponami.
Dlatego mam do was pytanie kto był w błędzie - ja czy pani w saloniku. Bo ja ze strony TS zrozumiałam, że można zaznaczyć na blankiecie wszystkie liczby dodatkowe. Chyba że pani nie miała nowych blankietów - jeżeli po tej zmianie powinny się pojawić.? Sama już nie wiem co o tym wszystkim myśleć.
Mam tylko nadzieję że chociaż coś wygram heh.
Pojechała bym dzisiaj do firmowego salonu i się dowiedziała u źródła - ale jestem dopiero tydzień po operacji i pierwszy raz wyszłam z domu - mam zalecone nie za długie spacery, dźwigać nie wolno - więc połączyłam przyjemne z pożytecznym hihi. A, że jestem na zwolnieniu to mam czas pisać na forum :)

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: polaku » 15 mar 2017, 15:54

Wszystko wygląda, że było z Twojej strony OK, ale może jest ograniczenie do liczby zakładów na kuponie? Może 10 to max. i dlatego nie weszło 12?

Odpowiedz