Ekstra Pensja,dla kogo ta gra?

Dział poświęcony grze Ekstra Pensja.
artpiek
Nowicjusz
Nowicjusz

Ekstra Pensja,dla kogo ta gra?

Post autor: artpiek » 03 wrz 2015, 14:07

Witam,postanowiłem podyskutować z wami na temat gry Ekstra-Pensja.Na wstępie zaznaczam że tylko raz w życiu w nią grałem,oczywiście nic nie wygrałem a kupon jest drogi bo cena wynosi aż 5 zł.

U mnie w kolekturze nie widzę zainteresowania tą grą,w innej której bywam również nie widać zainteresowania.Jak już ktoś wysyła kupon to raczej są to starsi panowie i panie 70+.
Zastanawiałem się czy jest jakaś zależność że do tej pory widziałem tylko starszych ludzi grających w tą grę i uważam że istnieje taka zależność.

Zauważmy że główna wygrana to 5 000 miesięcznie przez 20 lat,gdy taki emeryt/emerytka wygra to ma zapewniony byt do końca życia i to na dość przyzwoitym poziomie,dochodzi jeszcze państwowa emerytura więc około 6 kawałków miesięcznie jest.Można żyć,można!

Lecz czy dla młodych jest to gra atrakcyjna?
Ja mam 19 lat,gdybym wygrał jakimś cudem główną nagrodę to i tak nie mogę pracy porzucić,bo mając 40 lat kimże bym był jakby mnie spytali o doświadczenie zawodowe? Bym był starym dziadem który nigdzie nigdy nie robił i następne 20 lat byłoby już bardzo chudych gdyż możliwe że bym pracował gdzieś za 900 zł lub nawet nie wiadomo czy ktoś by mnie zatrudnił w takiej sytuacji.

Natomiast dla emeryta to super układ gdyż to taka emeryturka i gwarancja że do końca jego dni,mu starczy.

Moim zdaniem to duży błąd że nie można sobie zażądać wypłaty 1 200 000(20 lat x 5 tysięcy co miesiąc) i dlatego tylko starsi ludzie w to grają bo to działa ładnie na wyobraznie że zamiast tysiaka emerytury można mieć 5 tys+ emeryturka i godny byt do końca swoich dni. Czekam na wasze opinie.

Martyn
Wyjadacz
Wyjadacz

Re: Ekstra Pensja,dla kogo ta gra?

Post autor: Martyn » 03 wrz 2015, 15:36

Wiesz, z drugiej strony możesz mieć solidny dodatek do wypłaty (w wielu przypadkach przewyższający samą wypłatę :D ) i odkładać to, obracać żeby jak najmniej straciło na wartości i po 20 latach stać Cię na mieszkanie. Ja widzę 2 plusy tej gry, pierwszy to ilość stopni wygranych. Nie tak trudno o zwrot, szansa na jakąkolwiek wygraną to 1:8 (przy czym oczywiście zdecydowana większość tej szansy to zwrot, ale jednak). Oczywiście to powoduje że główna wygrana jest niższa niż by mogła, wyobraźmy sobie że płacą od 3+0, ale główna to 10 tys. miesięcznie, fajnie by to wyglądało, nie? :) Ale tu idziemy do drugiej rzeczy, że ta gra jest z myślą o tych którzy niby by chcieli wygrać w Lotto, ale przeraża ich wizja nagłego wzbogacenia się o taką kwotę, nawet niech to będzie pół gwarantowanej puli. W ten sposób znika "problem" nagłego pojawienia się miliona na koncie. ;) Może też nie każdy czeka na całkowitą odmianę losu, i zamiast rewolucji woli mieć przez 20 lat spokój i nie obawiać się o utratę pracy czy inne nieszczęście. :)

$Paweu$
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Post autor: $Paweu$ » 03 wrz 2015, 19:23

Taka jedna gra jest dobra ;-) 5 tysięcy co miesiąc znikąd to na pewno fajna sprawa :-) Na codzienne, ale droższe i godniejsze życie :lol: i można odkładać sobie coś tam z tego. A całość można byłoby wydać szybciej niż przez te 20 lat.

Awatar użytkownika
Krzysiek1989
Mistrz typowania
Mistrz typowania

Post autor: Krzysiek1989 » 03 wrz 2015, 21:19

artpiek, Myślę że tacy starsi ludzie grają w tą grę głównie z trzech powodów.

Po pierwsze, by polepszyć swoje warunki bytowe, nie każdy ma wielką emeryturę i inne tego typu dochody.

Po drugie, by z ewentualnej głównej wygranej uszczęśliwić choć trochę swoje wnuki i bliskich.

Po trzecie, dla zabicia czasu, rozrywki. Wydaję mi się że niektórzy grają po prostu, bo lubią, z przyzwyczajenia i nie koniecznie potrzebują głównej wygranej.

Oczywiście można to w tym momencie podzielić na 3 grupy ludzi, bo przecież każdy człowiek jest inny ;-)

Mi osobiście taka wygrana 5000zł przez 20 lat bardzo by się przydała i bym nie narzekał, bo wiem ile się trzeba namordować i na stresować na najniższą krajową. W końcu mógł bym się zwolnić na jakiś czas z tej chorej firmy w jakiej obecnie pracuje i zrealizować kilka nie wielkich życiowych celów. Ogólnie nie musiałbym się o nic bardzo dłuugoo martwić i to mi się podoba w tej grze.

fdxry
Bywalec
Bywalec

Post autor: fdxry » 03 wrz 2015, 22:27

A mi nie odpowiada wygrana główna, i taka forma wypłaty miliona zł w miesięcznych ratach przez 20 lat.
My nie wiemy co będzie jutro a co dopiero prorokować na 20 lat w przód.

A jak Totalizator Sportowy powiedzmy za 10 lat upadnie i zbankrutuję to co z resztą rat przez te 10 następnych lat, a inflacja teraz 4500zł miesięcznie to nie są jakieś strasznie duże pieniądze w tak drogim kraju jak Polska, a w Warszawie to bardzo słaba ta pensja jest. Za 5,7,15 lat inflacja tak zje to pensję że po prostu to już wtedy nie będzie warto grać w Ekstra Pensję.

Niestety ale nie wróżę tej grze świetlanej przyszłości, myślę że za 3-6 lat ta gra zostanie wycofana ze sprzedaży produktów TS, tak jak to zrobiono z Jokerem w Styczniu tego roku.

No i jeszcze 5 zł za zakład prosty, to Lotto jest tańsze a do wygrania od kilku milionów do kilkudziesięciu milionów wypłacanych od razu w całości.

Ta gra ma swoich zwolenników jak i przeciwników ja należę do tych drugich.
Od EP wolę zdecydowanie Kaskadę i Multi Multi. :-)

Awatar użytkownika
filipo24
Bywalec
Bywalec

Post autor: filipo24 » 04 wrz 2015, 13:57

Moim zdaniem to wszyscy macie trochę racji ;-) W najbliższym czasie chyba spróbuję, chociaż cena odstrasza.

artpiek
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: artpiek » 04 wrz 2015, 14:10

Ja raz grałem,możliwe że też spróbuje w przyszłości,może w niedziele bo wtedy nie ma losowań mini lotka a tak głupio nie posłać żadnego kuponu.Dobre by było nawet zwrot bo będzie na następny kupon.

Dziś chyba kupie kaskadę za 2zł bo mam drobne jakieś i może wygram pare złótych ;p

rieux
Bywalec
Bywalec

Post autor: rieux » 04 wrz 2015, 16:32

To jest gra dla niewolników Totalizatora Sportowego: zakład 5 zł a wygrana 1 200 000 zł.. To prawda o zwrot najłatwiej, tylko ile trzeba przegrać zakładów za 5 zł, żeby raz się zwróciło??? Ta gra powinna się nazywać EKSTRA DOJARKA, a nie Ekstra Pensja. Jeszcze jednym zakładem można grać, ale np. 4 zakłady na kuponie to kupon za 20 zł. To dwie zdrapki za 10 zł, gdzie wygrana jest 1:4, a nie 1:8, przecież to kpina z ludzi!

Awatar użytkownika
Krzysiek1989
Mistrz typowania
Mistrz typowania

Post autor: Krzysiek1989 » 04 wrz 2015, 19:29

Przyznam szczerze że cena zakładu mnie przeraża od samego początku i jest to chyba gra dla ludzi, którzy mają dość gruby portfel, a grają tylko i wyłącznie dla zabawy i pasji ;-) Z drugiej strony szkoda że nie zrobili w tej grze chociażby systemu 6, 7 za jakąś rozsądną kwotę za zakład :-) Pograło by się czasami trochę ostrzej ;-)

Fortuna
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Fortuna » 05 wrz 2015, 16:09

Ja gram w ekstra pensję mimo że cena zakładu wysoka, ale duże szanse na zwrot- przynajmniej. Ja liczę na główną wygraną :D Wtedy nie stresowałabym się w pracy, czułabym się pewniej po prostu. Znam wiele osób z mojego otoczenia które grają, najwięcej graczy to wiek 25-30 lat, średnio a nawet dobrze zarabiający.

fdxry
Bywalec
Bywalec

Post autor: fdxry » 05 wrz 2015, 19:47

A nie lepiej grać w Lotto czy Lotto Plus przecież minimum 2 mln zł bez kumulacji czy nawet 1 mln zł z Plusa wypłacane od razu w całości jest lepsze niż czekanie na ten milion zł 20 lat. A jak TS zbankrutuję za 10 lat to zastanawiałeś się kto ci będzie wypłacać tą pensję przez kolejne 10 lat?

No i jeszcze ta cena zakładu Lotto 3 zł i do wygrania od 2 mln do 35 mln, a do Plusa wartego milion wystarczy tylko dopłacić 1 zł do zakładu prostego, a EP 5 zł i nie mam pewności co się może wydarzyć przez te 20 lat, my nie wiemy co będzie jutro a co dopiero prorokować tak wiele lat.

Po za tym niech nikt nie piszę że w EP grają tylko zamożni ludzie bo droga 5 zł za zakład, przecież wygrana główna milion zł na raty przez 20 lat nie jest w ogóle pod żadnym względem atrakcyjny dla ludzi bogatych co to jest 4500 zł na msc. dla takiej osoby, tylko biedni w to grają "bo chcą sobie dorobić do pensji".

A ludzie zamożni wybierają Lotto ponieważ tam są mega kumulacje, rekordowa szóstka w lotto wynosi 35 mln zł i myślę że nawet świętej pamięci Jan Kulczyk najbogatszy Polak nie pogardził by tak ogromną gotówką tylko za 3 zł gdyby to on puścił szczęśliwy zakład.

Martyn
Wyjadacz
Wyjadacz

Post autor: Martyn » 05 wrz 2015, 21:11

Ja tak się zastanawiam... na jakiej podstawie sądzicie że TS miałby w ciągu 20 lat zbankrutować, jak trzyma się ponad 50 i wszystko wskazuje na to że golenie Polaków z ich kasy wychodzi mu wciąż nienajgorzej? :)

fdxry: Nie zapominaj o dziesięciokrotnie mniejszej szansie na szóstkę niż na 5+1! :)

Awatar użytkownika
mati09183
Boss
Boss

Post autor: mati09183 » 05 wrz 2015, 21:29

Szkoda tylko, że TS nie daje często wygrywać...

Awatar użytkownika
newużytkownik
Boss
Boss

Post autor: newużytkownik » 05 wrz 2015, 21:46

fdxry, dlatego są różne gry i każdy może sobie wybrać o co chce grać - akurat Ekstra Pensja jest skierowana dla tych, dla których wypłata wygranej w ratach jest atrakcyjniejsza niż wizja 1,2 mln. zł wypłaconego od razu (podejrzewam, że mało kto w ogóle przelicza te raty na tę kwotę, bo w tej grze właśnie tylko magiczne zdanie "pensja na 20 lat" jest wabikiem). Ogólnie myślę, że dokładnie analizowanie głównych wygranych pod względem korzyści mija się z celem, ludzie grają w co popadnie i naprawdę każdy będzie happy jak coś wygra i na pewno nikt młody ani stary nie analizuje "nie gram w to, bo gdzie znajdę pracę jak skończy mi się ekstra pensja" przecież to zupełna abstrakcja ;)

Ale zgadzam się cena jest zbyt wysoka i myślę, że skutecznie odstrasza od tej gry, która sama w sobie zła nie jest - oczywiście jest inflacja itp. ale to są rzeczy zbyt abstrakcyjne jeśli dotyczą wygranej w grze liczbowej - żaden z graczy nie będzie tego poważnie analizował tylko jak cena zakładu będzie dla niego odpowiednia to po prostu będzie grał - dlatego myślę, że jeśli TS chce rozruszać tę grę to powinien wprowadzić stawki od 1 zł wzwyż (1 tys. zł pensji, 2 tys. zł pensji itd...), wtedy jak domniemam zrobiłby się boom na Ekstra Pensję - mogłaby się stać grą wręcz narodową... ;-)

Martyn
Wyjadacz
Wyjadacz

Post autor: Martyn » 06 wrz 2015, 0:43

Takie stopniowanie stawki byłoby spoko, ale ja bym wolał zagrać po 3 zł za zakład i mieć 5 tys. przez 12 lat, niż 3 tys. przez 20, choć i to nie byłoby złe. ;) Ale w ten sposób mniejsza strata z czasem.

Odpowiedz