Błąd zdrapkomatu i reakcja kolektorki.

Tematy ogólne dotyczące tematyki zdrapek.
naciak
Bywalec
Bywalec

Błąd zdrapkomatu i reakcja kolektorki.

Post autor: naciak » 31 mar 2018, 16:34

Witam po długiej przerwie :) Dziś kupiłam ze zdrapkomatu 4 zdrapki Lotka. Niestety, zdrapkomat okazał się wadliwy i wypluł 4 słoniki ucięte w ten sposób, że pole "wygrana" poprzedniej zdrapki była przyczepiona do góry następnej, każda kolejna też była rozcięta.
Widząc to podeszłam do kolektorki (nie był to typowy punkt lotto, tylko punkt w supermarkecie) i chciałam je zareklamować. Kobieta wzięła zdrapki, bez pytania je zdrapała i powiedziała, że i tak nie było słonia, więc nic nie wygrałam i reklamacja nie jest zasadna. Nie chciała nawet zwrócić pieniędzy. Stąd moje pytanie: czy owa kolektorka miała prawo tak zrobić? Chciałabym złożyć na nią skargę, ale nie wiem kto w tej sytuacji ma racje. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Technical
Boss
Boss

Re: Błąd zdrapkomatu i reakcja kolektorki.

Post autor: Technical » 31 mar 2018, 16:38

Ja bym reklamował jakby któryś był wygrany a sprzedawca robi mi pod górkę przy wypłacie
Jakby były puste to bym olał sprawę tylko zwrócił uwagę żeby poprawili cięcie w zdrapkomacie

Osobiście to ja nie widzę zasadności takiej reklamacji.

Awatar użytkownika
boobs
Boss
Boss

Post autor: boobs » 31 mar 2018, 17:20

Moim zdaniem nie miała prawa zdrapywać bo przecież to nie jej pieniądze były włożone do zdrapkomatu...

Awatar użytkownika
newużytkownik
Boss
Boss

Post autor: newużytkownik » 31 mar 2018, 19:05

Nie miała prawa zdrapywać zwłaszcza bez Twojej zgody - a i za zgodą tego robić nie powinna. Mogła jedynie wskazać Ci adres do reklamacji (zapewne oddział TS) oraz ewentualnie poprosić o zdrapanie zdrapek w lokalu, po którym Ty dalej zadecydowałabyś czy chcesz wypłacić małą wygraną czy też pod pretekstem braku wygranej (lub dużej wygranej) spisać adres do reklamacji. Kolektorka nie może drapać, bo w razie wydrapania głównej wygranej złamałaby automatycznie tajemnicę przysługującą klientowi. Nie podpieram się w tym momencie żadnymi regulaminami, ale na mój rozum tak to właśnie wygląda. Nie wyobrażam sobie, bym kupił np. 5 zdrapek po 30 zł, aby potem jakaś starsza kobita tłustymi łapskami mi je wydrapała w minutę i powiedziała "i tak nic nie było"... ;-)

Awatar użytkownika
ER33
Boss
Boss

Post autor: ER33 » 31 mar 2018, 20:26

W życiu nie miała prawa zdrapywać tych zdrapek. Absolutnie! W przypadku tak urwanej zdrapki reklamacja jest zasadna i powinna zwrócić hajs bez żadnego gadania albo poprosić, a raczej zaproponować/zapytać czy chcesz je sama przy niej zdrapać, a potem się okaże czy grasz dalej. Jeślibyś zrezygnowała z drapania, powinnaś otrzymać zwrot kasy za te zdrapki. Ale mogłoby się też potem okazać, że w jednej z tych czterech sztuk siedziała gruba ryba, no i wtedy miałabyś po prostu podwójnego pecha :-/

Ja miałam kiedyś podobny przypadek w saloniku prasowym. Wzięłam ze zdrapkomatu jedną sztukę XXL-ki i też była w górnej części urwana :-/
Podeszłam z reklamacją do ekspedientki, a ta zapytała mnie czy chcę kasę. Powiedziałam, że tak ;-)
Stwierdziła tylko, że w podajniku trzeba zmienić ustawienia wymiarów, bo widocznie są źle ustawione czy jakoś tak :-o
Dobrze, że nie było tam żadnej wygranej. W przeciwnym razie miałabyś pełne prawo reklamować to zdarzenie i całe zajście :-|
newużytkownik pisze:
31 mar 2018, 19:05
Nie wyobrażam sobie, bym kupił np. 5 zdrapek po 30 zł, aby potem jakaś starsza kobita tłustymi łapskami mi je wydrapała w minutę i powiedziała "i tak nic nie było"... ;-)
Równie dobrze mogłaby to być młoda kobita z chudymi paliczkami lub facet dryblas z modną ostatnio słowiańską brodą :-P

naciak
Bywalec
Bywalec

Post autor: naciak » 31 mar 2018, 21:18

Nie chodzi mi o pieniądze, ale o sam fakt, że bez pytania zdrapała moje zdrapki. Zastanawiam się, czy za zdrapkę za 30 zł też by się tak ochoczo zabrała... Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Lotki nie były dla mnie, miały być dodatkiem do prezentu. Na pytanie, czy mogę u niej kupić zdrapki za 1 zł, krzyknęła, że takich nie ma i odesłała mnie z powrotem do zdrapkomatu.. Pierwszy raz spotkałam się z taką sytuacją i szczerze mówiąc byłam bardzo zaskoczona zachowaniem ekspedientki, dziwna sprawa... :/

Awatar użytkownika
ER33
Boss
Boss

Post autor: ER33 » 31 mar 2018, 21:34

naciak pisze:
31 mar 2018, 21:18
Nie chodzi mi o pieniądze, ale o sam fakt, że bez pytania zdrapała moje zdrapki. Zastanawiam się, czy za zdrapkę za 30 zł też by się tak ochoczo zabrała... Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Lotki nie były dla mnie, miały być dodatkiem do prezentu. Na pytanie, czy mogę u niej kupić zdrapki za 1 zł, krzyknęła, że takich nie ma i odesłała mnie z powrotem do zdrapkomatu.. Pierwszy raz spotkałam się z taką sytuacją i szczerze mówiąc byłam bardzo zaskoczona zachowaniem ekspedientki, dziwna sprawa... :/
Oczywiście, że nie miała do tego żadnego prawa. Już o tym pisałam. Ty natomiast masz pełne prawo zgłosić to zajście TS i zarazem złożyć skargę wraz z podaniem danych etc. Zrób co trzeba i walcz jako klient o swoje prawa, w tym prawa konsumenckie. Natychmiast :-|

Awatar użytkownika
House7
Boss
Boss

Post autor: House7 » 31 mar 2018, 22:42

Ja bym olał temat bo skargi i tak nic nie dają aby czas stracisz... Przeciez nie zwolnią jej za takie coś... W ogole skoro byly przegrane to jakie bylyby roszczenia przy reklamacji? Jakby ci zdrapala i tam bylo cos wygrane a ona by ci oddala koszt zdrapek wtedy mozna reklamowac a tak reklamacja pustaka sensu nie ma... Czepianie się dla samego czepiania...

Awatar użytkownika
KrzysioMisio
Boss
Boss

Post autor: KrzysioMisio » 31 mar 2018, 22:57

A ja wręcz przeciwnie, i czuje że jakby złożyła reklamacje wraz ze skargą na obsługę, dokładny opis zdarzenia to mogła być być przynajmniej wygrana w tej sprawie oraz co wcale nie jest powiedziane "zwrot" co prawda to tylko kilka zł. ale puszczając coś takiego to zaraz się okaże że ów pani zrobi komuś to samo z droższą zdrapką.
Skoro zdrapkomat ma jakąś wadę, jest chyba zepsuty lub źle ustawiony należy to jak najszybciej naprawić. Bo inaczej ktoś grubo wtopi. I co? pani znów płazem ujdzie?

Awatar użytkownika
ER33
Boss
Boss

Post autor: ER33 » 31 mar 2018, 22:59

KrzysioMisio pisze:
31 mar 2018, 22:57
A ja wręcz przeciwnie, i czuje że jakby złożyła reklamacje wraz ze skargą na obsługę, dokładny opis zdarzenia to mogła być być przynajmniej wygrana w tej sprawie oraz co wcale nie jest powiedziane "zwrot" co prawda to tylko kilka zł. ale puszczając coś takiego to zaraz się okaże że ów pani zrobi komuś to samo z droższą zdrapką.
Skoro zdrapkomat ma jakąś wadę, jest chyba zepsuty lub źle ustawiony należy to jak najszybciej naprawić. Bo inaczej ktoś grubo wtopi. I co? pani znów płazem ujdzie?
Przynajmniej kolega myśli podobnie ;-) Nie można pobłażać takim sytuacjom, bo wejdą one w nawyk i staną się normą :-/

Awatar użytkownika
newużytkownik
Boss
Boss

Post autor: newużytkownik » 01 kwie 2018, 8:44

ER33 pisze:
31 mar 2018, 20:26
Podeszłam z reklamacją do ekspedientki, a ta zapytała mnie czy chcę kasę. Powiedziałam, że tak ;-)
Dobrze, że nie było tam żadnej wygranej.
To najpierw zdrapałaś tę zdrapkę a potem zażądałaś zwrotu kasy ? Sprytnie ! :-P
A co do kolektorek to co ja poradzę, że w większości w kolekturach siedzą babcie ? Opisuję stan faktyczny. Ale jakby jakaś młoda fajna sprzedawczyni zdrapała to bym nie protestował :-P PS. specjalnie tak napisałem, wiedziałem, że na 100% skomentujesz ;-)

Awatar użytkownika
Krzysiek1989
Mistrz typowania
Mistrz typowania

Post autor: Krzysiek1989 » 01 kwie 2018, 23:13

Sam kiedyś spotkałem się z niemiłą obsługą w punkcie LOTTO w supermarkecie gdzie był automat ze zdrapkami. Mam teraz wrażenie że wszyscy są po jednych pieniądzach w takich miejscach.

Awatar użytkownika
ER33
Boss
Boss

Post autor: ER33 » 02 kwie 2018, 15:09

newużytkownik pisze:
01 kwie 2018, 8:44
To najpierw zdrapałaś tę zdrapkę a potem zażądałaś zwrotu kasy ? Sprytnie ! :-P
A co do kolektorek to co ja poradzę, że w większości w kolekturach siedzą babcie ? Opisuję stan faktyczny. Ale jakby jakaś młoda fajna sprzedawczyni zdrapała to bym nie protestował :-P PS. specjalnie tak napisałem, wiedziałem, że na 100% skomentujesz ;-)
newużytkownik, A w którym miejscu ja napisałam, że tę zdrapkę zdrapałam...? Gdzie to jest napisane? Powiedziałam tylko, że jak kiedyś wzięłam ze zdrapkomatu jedną sztukę XXL-ki, to też była w górnej części urwana :-P W związku z powyższym zareklamowałam ją sprzedającej jako wybrakowany towar :mrgreen: "Dobrze, że nie było tam żadnej wygranej i ciąg dalszy..." dotyczy komentarza do historii użytkowniczki naciak :-o Proszę czytaj uważniej :lol:

A co do babć, to jeśli osoby w średnim wieku zaliczasz do tej grupy... to bez komentarza.

Awatar użytkownika
newużytkownik
Boss
Boss

Post autor: newużytkownik » 02 kwie 2018, 20:16

A rzeczywiście, moja pomyłka. Byłem wtedy po 4 godzinach snu i chyba dlatego nie załapałem ;-) Nie miałem na myśli pań w średnim wieku, od początku piszę o starszych kobietach, czyli babciach (bo realnie nimi pewnie są), które bardzo często właśnie obsługują kolektury i bywają zgryźliwe :-P Takie 65+.

Awatar użytkownika
ER33
Boss
Boss

Post autor: ER33 » 02 kwie 2018, 20:19

Ja tam raczej nie mam problemów z 65+ :-P

Odpowiedz