Wieksza liczba paczek niż powinna być??

Tematy ogólne dotyczące tematyki zdrapek.
Odpowiedz
Awatar użytkownika
ksomix
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: ksomix » 22 lut 2016, 9:21

Witam,
Nie wiem czy owy temat był poruszany, ale chciałbym wiedzieć co Wy uważacie na ten temat.

O co tu chodzi??
A no chodzi o to, że albo mi sie wydaje, albo TS drukuje wiekszy nakład niż podaje na stronie, tym większym nakładem bedą oczywiście w większej mierze pustaki.
Zaprezentuje to na poniższym przykładzie.

Weźmy sobie taka zdrapke Pensja [320]
Nakład: 10 000 000
Ilość zdrapek w paczce: 100
Szacowana ilość paczek: 10 000 000/100 = 100 000
A więc ilość wszystkich paczek powinna wynosić 100 000.

Teraz gdy wejdziemy na strone TS w zdrapke Pensja [320] możemy zauważyć, że najwyższa wygrana padła aż w 118xxx paczce!! Jest to o 18tysiecy paczek więcej niż powinno być z naszego rachunku.

Strzelam, że tych paczek bedzie do 120 000, a więc 20% więcej i wydaje mi się, że te 20% to pustaki. Nie mówie, że od 100xxx do 120xxx, to same pustaki, są one rozlokowane w całym nakładzie, od 1 do 120 000 paczki.

Weźcie sobie dowolna zdrapke, sprawdźcie jaki jest nakład i ile mieści się zdrapek w paczce. Policzcie sobie ile powinno być paczek, a nastepnie sprawdźcie w jakich paczkach padły już wygrane. Efekt będzie podobny.

Co o tym sądzicie?? Czy moje przemyślenia mogą być prawdziwe??

Pozdrawiam, ksomix. :)
Załączniki
ostatnia_wygrana_zdrapka-921.jpg

Awatar użytkownika
ER33
Boss
Boss

Re: Wieksza liczba paczek niż powinna być??

Post autor: ER33 » 22 lut 2016, 9:48

Ten temat był już poruszany przy okazji innej zdrapki, nie pamiętam już jakiej. Chyba w przypadku Czarnej Perły, ale nie jestem pewna. Dzieje się tak dlatego, ponieważ niektóre paczki nie są poprawnie drukowane, np. mają jakieś błędy i wtedy takie transze i całe paczki są wycofywane z obiegu. W to miejsce dodrukowywane są kolejne, żeby nakład się zgadzał :->
Stąd czasami taka ilość i wydaje nam się, że nakład jest większy :-D

Awatar użytkownika
ksomix
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: ksomix » 22 lut 2016, 9:52

Mhm, rozumiem. Sądziłem, też, że pomiędzy poszczególnymi transzami może być jakaś luka, albo coś takiego. ;-)

Awatar użytkownika
ER33
Boss
Boss

Post autor: ER33 » 22 lut 2016, 9:57

Transze z błędami czasami pewnie nie są w ogóle dopuszczone do obiegu i dlatego te luki :->

Awatar użytkownika
Krzysiek1989
Mistrz typowania
Mistrz typowania

Post autor: Krzysiek1989 » 22 lut 2016, 12:25

To z kolei też takie utrudnienie dla drapiących zdrapki ;-)

rieux
Bywalec
Bywalec

Post autor: rieux » 22 lut 2016, 12:32

No to nieźle jest tych błędów jak 16 tysięcy paczek popsuli..

Martyn
Wyjadacz
Wyjadacz

Post autor: Martyn » 23 lut 2016, 22:42

Jak sobie wyobrażam produkcję takich zdrapek to w sumie pewnie jest dużo miejsca na jakieś błędy. Źle wydrukowane pole gry, jakieś przesunięcia, uszkodzenia warstwy ścieralnej... W sumie ciekawie by było zobaczyć dokładnie taką produkcję.

Awatar użytkownika
Bociek
Administrator
Administrator

Post autor: Bociek » 24 lut 2016, 8:56

W sumie ciekawie by było zobaczyć dokładnie taką produkcję.
https://www.youtube.com/watch?v=xKgMcW0FEqQ

Zawsze coś, jeśli interesuje Cię ten temat.

Awatar użytkownika
blank1981
Boss
Boss

Post autor: blank1981 » 24 lut 2016, 14:53

ciekawy film, tylko po jego oglądnięciu 1 myśl mi się nasuwa...tyle ton papieru idzie w kosz...a to wyszystko przez pustaki, wystarczyło by ograniczyć ich liczbę :-P

Morrison44
Boss
Boss

Post autor: Morrison44 » 24 lut 2016, 17:30

ksomix , zamieszczam post, który umieściłem już przy okazji zdrapki Czarna Perła, wiele on tłumaczy:

Pojawia się to pytanie często, nie tylko co do tej zdrapki. Także zamieszczam wpis uzytkownika MorfiXxx z forum multipasko.pl, co do numeracji paczek, gdyż uzyskał on oficjalną odpowiedź z TS:

"Kilka postów wyżej pisałem: "Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego np. w zdrapce Czarna Perła, skoro jest 120.000 paczek (6.000.000losów / 50szt w każdej paczce) - dlaczego jedna z głównych wygranych padła w paczce nr. 122 144...??"

Za namową Drapka napisałem do TS i taką oto otrzymałem odpowiedź (wklejam dla zainteresowanych):

"Witam serdecznie,

Przy drukowaniu losów loterii pieniężnych producent na bieżąco kontroluje jakość druku, rozłożenie warstwy ścieralnej i innych parametrów losu. W przypadku jakiejkolwiek wady producent oznacza cała paczkę jako „VOID” (unieważniona) i drukuje ją jeszcze raz z nowym następnym numerem. Jednak zgodnie z zasadami w ewidencji całej loterii pokazane są wszystkie wyprodukowane paczki losów z odpowiednimi oznaczeniami tj. „DOBRA” lub VOID”. Oczywiście producent dostarcza tylko dobre paczki losów.

W zdrapce „Czarna perła” w ewidencji zarejestrowano 41.998 unieważnionych paczek i dla tego wygrany los mógł pochodzić z paczki o numerze 122144."
Ostatnio zmieniony 24 lut 2016, 18:50 przez Morrison44, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MorfiXxx
Wyjadacz
Wyjadacz

Post autor: MorfiXxx » 24 lut 2016, 18:47

Dokładnie tak ;-)

Awatar użytkownika
ksomix
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: ksomix » 24 lut 2016, 20:42

Już wszystko rozumiem :) Dzieki wielkie za odpowiedzi :P Szukałem podobnego tematu ale nie mogłem go znaleźć
Wiadomo, że błedy sie zdarzają, ale tak na pierwszy rzut oka można się domyślać, że TS nas oszukuje

rieux
Bywalec
Bywalec

Post autor: rieux » 24 lut 2016, 23:51

To coś strasznie niedoskonała ta masowa produkcja. Trzeba wyprodukować 160 tys. paczek, żeby puścić w obieg 120 tys... ciekawe czy przy produkcji innych rzeczy, np. pocztówek też jest tyle odpadów?

Awatar użytkownika
where2bet
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

Post autor: where2bet » 25 lut 2016, 10:58

@rieux
Błąd na jednej zdrapce eliminuje całą serię dobrych zdrapek. Pakiety są generowane losowo według wytycznych i nie można dodrukować jednej sztuki ponieważ jej kombinacja jest "zużywana" i usuwana z puli. Dlatego w przypadku nieprawidłowości cała seria (paczka) musi zostać wygenerowana na nowo. Do tego liczba możliwych błędów jest dosyć duża np. uszkodzony czy ubrudzony karton zdrapki, przytarta warstwa ścieralna, "rozmazany" nadruk, zły kąt nadruku, nadruk poza pole kontrolne, nadruk poza pole seryjne itp.

Przy druku pocztówek nie ma takich restrykcji, ponieważ tył pocztówki jest dostarczany z nadrukowanym polem adresowym, a finalnie kontrolowana jest tylko ostrość grafiki i ślady uszkodzeń fizycznych, a dodrukowywane są tylko brakujące sztuki.

Odpowiedz