Super 7 [411]

Dział poświęcony aktualnie sprzedawanym zdrapkom
Awatar użytkownika
KrzysioMisio
Wymiatacz
Wymiatacz

Re: Super 7 [411]

Post autor: KrzysioMisio » 20 paź 2017, 8:54

Ktoś kto ma opanowany lottomat to na podstawie numerów kontrolnych może sobie " wystukać" waszą wygraną. Także lepiej zakrywac do momentu odbioru.

pasikonik
Wyjadacz
Wyjadacz

Post autor: pasikonik » 20 paź 2017, 9:06

Ludzie sa rozni. Afera zapewne by byla - pod warunkiem, ze komus bawiacemu sie w zdrapki chcialoby sie skladac reklamacje dla 10 czy 20 zl. O ile by wpadl na taki pomysl.

Mialem kiedys sytuacje, ze przyszla klienta i pytala sie jaka jest wygrana w keno za iles tam trafien. Okazalo sie, ze w innej kolekturze ktos ja oszukal i wyplacil 10 zl mniej. A robila wylacznie wyplate.

Filemon
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Post autor: Filemon » 20 paź 2017, 10:35

No to wystarczy wrzucać zdjęcia po odebraniu wygranej i każdy będzie zadowolony.

Awatar użytkownika
GabryS
Wyjadacz
Wyjadacz

Post autor: GabryS » 20 paź 2017, 13:22

a przed odebraniem nie moge, bo tobie przeszkadza zasłoniety numerek ?
ok, to wgl nie bede umieszczał :)

Awatar użytkownika
Technical
Wyjadacz
Wyjadacz

Post autor: Technical » 20 paź 2017, 17:06

KrzysioMisio pisze:
20 paź 2017, 8:54
Ktoś kto ma opanowany lottomat to na podstawie numerów kontrolnych może sobie " wystukać" waszą wygraną. Także lepiej zakrywac do momentu odbioru.
bez numerów z tyłu nic nie wypłaci.

pasikonik
Wyjadacz
Wyjadacz

Post autor: pasikonik » 20 paź 2017, 18:38

Technical pisze:
20 paź 2017, 17:06
KrzysioMisio pisze:
Z calym szacunkiem - ale przetrzyj oczy. Z przodu sa te same numery

Awatar użytkownika
Technical
Wyjadacz
Wyjadacz

Post autor: Technical » 20 paź 2017, 20:40

pasikonik pisze:
20 paź 2017, 18:38
Technical pisze:
KrzysioMisio pisze:
Z całym szacunkiem, ale nic nie wiesz to po co w ogóle się odzywasz.
Z tyłu zdrapka zawiera dodatkowy numer kontrolny. Bez przodu i tyłu zdrapki nie odbierzesz tak łatwo wygranej bo kombinacje będą szły w dziesiątki miliardów.

Konkretniej:
Mając sam przód masz 10^11 kombinacji na odebranie nagrody
Mając sam tył masz 10^4 kombinacji na odebranie nagrody

Tylko przednia i tylna strona dają komplet informacji do wypłacenia kasy od razu.

Filemon
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Post autor: Filemon » 20 paź 2017, 22:22

Też tak myślałem bo jak kupuję zdrapki w saloniku prasowym i oddaję wygrane to pani najpierw skanuje kod kreskowy z tyłu zdrapki a następnie wpisuje numer kontrolny.

Awatar użytkownika
ER33
Boss
Boss

Post autor: ER33 » 20 paź 2017, 22:26

Filemon pisze:
20 paź 2017, 22:22
Też tak myślałem bo jak kupuję zdrapki w saloniku prasowym i oddaję wygrane to pani najpierw skanuje kod kreskowy z tyłu zdrapki a następnie wpisuje numer kontrolny.
Wszyscy zawsze tak robią, dokładnie w ten sam sposób :mrgreen:

pasikonik
Wyjadacz
Wyjadacz

Post autor: pasikonik » 21 paź 2017, 1:42

Technical pisze:
20 paź 2017, 20:40
pasikonik pisze:
20 paź 2017, 18:38
Technical pisze:

Z całym szacunkiem, ale nic nie wiesz to po co w ogóle się odzywasz.
Z tyłu zdrapka zawiera dodatkowy numer kontrolny. Bez przodu i tyłu zdrapki nie odbierzesz tak łatwo wygranej bo kombinacje będą szły w dziesiątki miliardów.

Konkretniej:
Mając sam przód masz 10^11 kombinacji na odebranie nagrody
Mając sam tył masz 10^4 kombinacji na odebranie nagrody

Tylko przednia i tylna strona dają komplet informacji do wypłacenia kasy od razu.
Sprecyzuj - co rozumiesz za przod i tyl :D

Az jutro specjalnie sprawdze jakas zdrapke, bo jestem pewny ze mam racje.

Leczy jesli sie myle - przeprosze i zwroce honor :)

Awatar użytkownika
Super7
Moderator
Moderator

Post autor: Super7 » 21 paź 2017, 8:37

@Technical ma racje - na rewersie zdrapki jest jeszcze dodatkowy, 11-cyfrowy kod którego nie ma z przodu zdrapki (Na awersie widnieje tylko numer gry-numer paczki-numer zdrapki w paczce). Bez tylnego kodu i liczby kontrolnej pod warstwą ścieralną nie można wypłacić zdrapki.

Dinios
Mistrz typowania
Mistrz typowania

Post autor: Dinios » 21 paź 2017, 8:53

Nie rozumiem tego "dymu". Uzytkownik chce zaslonic sobie cyfry kontrolne - to zaslania... W czym problem? Najwazniejsze widac... Ktos inny nie zaslania - prosze bardzo - jego sprawa. Rozmawialem kiedys z kolektorem i opowiedzial mi fajna historie ze swojej kolektury. Przyszedl gracz wyplacic 50 zl w zdrapce. Wyplacil i poniewaz gracz robil zamieszanie ze zdrapkami, kuponami - przez przypadek wydal mu z powrotem wyplacona zdrapke. Przy nastepnym rozliczeniu z TS dostal 50 zl mniej wynagrodzenia. Gracz pojechal do siedziby TS z juz raz wyplacona zdrapka i zlozyl reklamacje, ktora oczywiscie zostala uznana. Myslicie, ze ktos drazyl dlaczego juz ta zdrapka byla wyplacona? Obciazono kolekture w ktorej dokonano wyplaty i bylo po sprawie.

Awatar użytkownika
ER33
Boss
Boss

Post autor: ER33 » 21 paź 2017, 10:54

Ja z kolei spotkałam się z równie ciekawą sytuacją w saloniku prasowym, w którym często bywam. Kilka razy zdarzało mi się, że wśród zdrapek znajdowałam swoje wydrapane zdrapki :mrgreen: Trzy lub cztery razy w różnych odstępach czasu. Pewnie obsługa ich nie zniszczyła i potem wymieszały się razem ze zdrapkami do kupienia. Raz się zaplątało, raz ktoś zapomniał, potem ktoś przeoczył, a całkiem niedawno młoda sprzedająca pewnie nie była ogarnięta w temacie i moja zdrapka powędrowała tam gdzie nie trzeba. Ostatnią sytuację doskonale pamiętam, ponieważ dziewczyna kompletnie nie czaiła bazy. Podczas wymiany zdrapki powiedziałam, że interesuje mnie 500 tysięcy w banku i chcę sobie wybrać numer, a ona mi podaje jedną zdrapkę i mówi: proszę sobie wybrać nr :-? Trochę potrwało zanim jej objaśniłam istotę problemu. Bez komentarza. Jednak nie to jest sednem sprawy. Po południu zaszłam jeszcze raz do tego saloniku (była już inna obsługująca, starsza) i okazało się, że moja wydrapana/wygrana zdrapka leży wśród innych. Zaraz zrobiła z nią co trzeba/należy. Było tam bodajże 30 zeta z MP. Tak jak pisałam, to chyba czwarty taki przypadek. I co? Też mogłam to wykorzystać i wziąć sobie taką wygraną zdrapkę. Potem zareklamować w oddziale i mieć podwójną z tego korzyść. Ale do głowy by mi nie przyszło, żeby posunąć się do takiego kroku i w ten sposób oszukać TS. Zdrapka wypłacona to wypłacona i po temacie. Nawet nie pomyślałabym, by coś z tym dalej zrobić. Zdrapka była zrealizowana i jest ślad w systemie, więc po co się kompromitować. Ale jak widać są takie przypadki, że reklamacje są uznawane i TS nie drąży tematu tylko uznaje reklamację. Tak czy inaczej jest na to sposób, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Jeszcze na miejscu przy mnie odcinany jest róg zdrapki i przypinane do niej potwierdzenie wypłaconej wygranej albo zazwyczaj zdrapka jest niszczona/podarta i po sprawie. Nie ma później problemu. A jeśli chodzi o kody, to Technical i Super7 mają rację, że bez tylnego kodu (rewers) i liczby kontrolnej pod warstwą ścieralną (awers) nie można wypłacić zdrapki ;-)

pasikonik
Wyjadacz
Wyjadacz

Post autor: pasikonik » 21 paź 2017, 11:24

Faktycznie - mylilem sie. Przepraszam i zwracam honor :D

10 lat przy tym robie i bylem przekonany ze mam racje.

Jeszcze raz sorki za zamet :D

Awatar użytkownika
GabryS
Wyjadacz
Wyjadacz

Post autor: GabryS » 23 paź 2017, 15:52

kupione dwie sztuki, tym razem wersja pomarańczowa nr 096 - 7 zł :)

Odpowiedz