Płatność kartą

Pomoc związana z założeniem i prowadzeniem własnej kolektury.
Stasiu84
Wyjadacz
Wyjadacz

Płatność kartą

Post autor: Stasiu84 » 01 lut 2018, 16:41

Od dzisiaj czyli 1 lutego 2018 można płacić kartą za zakłady i zdrapki.

Jakież było moje zdziwienie widząc terminal płatniczy.
Kolektura w Poznaniu na Rondzie Śródka

pasikonik
Wymiatacz
Wymiatacz

Re: Płatność kartą

Post autor: pasikonik » 01 lut 2018, 19:10

Kolektora prywatna, czy Totalizatora?

Tak naprawde czy mozna placic karta, czy nie zalezy wylacznie od dobrej woli wlasciciela punktu, jednak prawie nikt tego nie oferuje, poniewaz w przypadku platnosci karta sprzedawca ponosi koszt ok 1% od transakcji - co przy marnych prowizjach od TS jest sporym kosztem.

Ajay
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: Ajay » 01 lut 2018, 19:47

pasikonik pisze:
01 lut 2018, 19:10
Kolektora prywatna, czy Totalizatora?

Tak naprawde czy mozna placic karta, czy nie zalezy wylacznie od dobrej woli wlasciciela punktu, jednak prawie nikt tego nie oferuje, poniewaz w przypadku platnosci karta sprzedawca ponosi koszt ok 1% od transakcji - co przy marnych prowizjach od TS jest sporym kosztem.
Wiesz może jak się TS rozlicza za sprzedane zdrapki i kupony, jaki procent się dostaje z tego?

Awatar użytkownika
Technical
Boss
Boss

Post autor: Technical » 01 lut 2018, 21:13

Ja widziałem oddzielny terminal w Inmedio na Lotto i inny na wszystko inne więc zasady chyba też są jakieś inne rozliczania tego.

Awatar użytkownika
ER33
Boss
Boss

Post autor: ER33 » 01 lut 2018, 21:55

Ja już tu pisałam na czacie 15 stycznia, że TS zakłada terminale płatnicze do transakcji bezgotówkowych w swoich punktach firmowych z datą wejścia w życie 1 luty 2018 r. Dlatego nie powinno to w sumie budzić zdziwienia, gdyż de facto realizują to co zapowiadali ;-) Zaistnieją jedynie problemy z wypłatami wygranych, ponieważ punkty własne TS będą dysponować niezbyt dużym potencjałem gotówki :-|

Awatar użytkownika
boobs
Boss
Boss

Post autor: boobs » 02 lut 2018, 11:47

Można podejrzeć w którym punkcie da radę zapłacić kartą. Wystarczy na "mapie sprzedaży" zaznaczyć opcję "wyświetl tylko punkty z możliwością płatności kartą".

http://www.lotto.pl/lotto/mapa-kolektur

Niestety w moich okolicach (3 miasta) tylko w 4 kolekturach można zapłacić kartą więc ja pewnie jeszcze sobie trochę poczekam...

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: polaku » 02 lut 2018, 13:24

Ja się dziś pytałem w kiosku Ruchu o płatność kartą, to mi sprzedawczyni odpowiedziała, że nie można, ale ma wkrótce ma być taka możliwość, bo ma obiecane. Ja na to, że przecież ma terminal do płacenia kartą już teraz, więc to chyba zależy od decyzji przedsiębiorcy. Powiedziała, że nie - to będzie osobny terminal dostarczony przez Totalizator. To TS sam decyduje w jakich punktach i w jakiej kolejności będzie instalowany.

Zatem na mapce nie będą ujęte punkty, które taką możliwość same od siebie od dawna oferują.

A tak w ogóle to mapka u mnie nie działa. Czy z zaznaczeniem, czy bez, pokazuje to samo.

Ps. Na Chromie nie działa, działa na IE. W przypadku Podlasia jest to pełna lista kolektur własnych. Nie ma żadnych Inmedio, Żabek, Carrefourów przy kasie i innych takich.

Awatar użytkownika
Rocker
Wyjadacz
Wyjadacz

Post autor: Rocker » 03 lut 2018, 15:26

Jak jest płatność kartą, niedługo może będą zakłady przez internet to w punkcie już się nigdy wygranej nie wypłaci. Chyba ,że z kasy jaką wpłacają dziadki. Ciekawe czy będzie wtedy możliwość wpłaty na konto.

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: polaku » 03 lut 2018, 19:33

Ale jaki problem byłby z wpłatą wygranej na konto? Ja kiedyś pomyliłem się w Biedronce i zamiast torebki sałaty kupiłem torebkę roszponki (płaciłem kartą). Zwrot na kartę zajął kasjerowi 5 sekund (zeskanował zwracany towar, a ja przyłożyłem kartę). Tak samo można byłoby zasilać konta klientów, może nawet te kupione kartą obowiązkowo w ten sposób powinny być wypłacane (ale to oczywiście taki zapis tylko wtedy jak wszystkim kolekturom TS zainstaluje takie terminale).

pasikonik
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: pasikonik » 03 lut 2018, 22:37

Nie ma takiej szansy. Anulowanie transakcji (zwrot na karte) - a wplata kasy na karte to dwie rozne kwestie. Nigdy nikt sie na to nie zgodzi i takiej uslugi nie wprowadzi, poniewaz dochodziloby do wielu naduzyc.

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: polaku » 03 lut 2018, 23:47

Tylko to nie było anulowanie transakcji. Cała reszta zakupów z transakcji została. Wziął i ponownie zeskanował to, co zwracam, kliknął że nie zapłata, ale zwrot, kierownik zatwierdził swoją kartą w czytniku kasowym, ja swoją na zbliżenie do terminala i poszło.

Jakby doszło do nadużyć to przecież kolektorzy mają weksle czy gwarancje złożone w Totalizatorze. Dowodem na poprawność transakcji oczywiście zatrzymanie oryginalnego kuponu. Oczywiście ja tu myślę o jakimś terminalu specjalnym silnie zintegrowanym z funkcjami lottomatu (bo ponoć takie to są), a nie takim jakie znamy z większości sklepów.

pasikonik
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: pasikonik » 04 lut 2018, 20:14

Nie da sie zrobic zwrotu czesci kwoty - jedynie mozna anulowac cala platnosc/rachunek... cos mi tutaj nie pasuje

Podejrzewam, ze kierownik musial przylozyc swoja karte, aby zwrot zotal uwzgledniony w ich wewnetrznym systemie.

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: polaku » 04 lut 2018, 21:17

pasikonik pisze:
04 lut 2018, 20:14
Nie da sie zrobic zwrotu czesci kwoty - jedynie mozna anulowac cala platnosc/rachunek... cos mi tutaj nie pasuje
Przecież terminale są rożnych firm, to że czegoś się nie da u Ciebie nie znaczy, że nie da się gdzie indziej. Biedronkę obsługuje Pekao SA.

Dostałem wtedy zwrot na konto 3,99 zł, chociaż za zakupy zapłaciłem kilkadziesiąt.

Awatar użytkownika
Krzysiek1989
Mistrz typowania
Mistrz typowania

Post autor: Krzysiek1989 » 04 lut 2018, 21:50

U nas w Gorzowie, aż w 2 kolekturach można płacić kartą 💳 :-)

panX
Boss
Boss

Post autor: panX » 04 lut 2018, 22:22

TS-a obsługuje eService

Odpowiedz