Standard przechowywania zdrapek.

Pomoc związana z założeniem i prowadzeniem własnej kolektury.
Odpowiedz
Awatar użytkownika
boobs
Boss
Boss

Standard przechowywania zdrapek.

Post autor: boobs » 07 lut 2017, 19:04

Witam. Do założenia nowego tematu zainspirowała mnie Krzyżówka XL, którą przed chwilą zdrapałem...

Mam pytanie (być może bardziej do kolektorów) ale opinie innych również mile widziane. Czy istnieje jakiś standard narzucony z góry co do miejsc, w których przechowywane i sprzedawane są zdrapki? Pytam bo już nie pierwszy raz zdarza mi się taka sytuacja, że kupuję zdrapkę (najczęściej zdarza się to właśnie w Krzyżówkach XL i XXL) i nie mogę jej (w niektórych miejscach) dobrze zdrapać ponieważ warstwa ścieralna jest jakaś śliska (?) i ogólnie zamiast zdrapywania robi się z tego zdzieranie. Od dłuższego czasu już wszystkie zdrapki zdrapuje tym samym drapakiem - w moim przypadku jest to aluminiowy nożyk tak więc nie jest to kwestia nieodpowiedniego drapaka gdyż pozostałe zdrapki zdrapuje mi się w miarę normalnie.

Zachęcam wszystkich do dyskusji. Liczę na to, że nasi niezawodni forumowi kolektorzy zabiorą głos w tym temacie. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Szymonnowya
Wyjadacz
Wyjadacz

Re: Standard przechowywania zdrapek.

Post autor: Szymonnowya » 07 lut 2017, 19:29

Ja mam tak samo właśnie w tych zdrapkach że w niektórych miejscach jest śliska i nieda się zdrapac i się ściera w momencie dotknięcia przez rękę

Myślę że to błąd po prostu przy tych zdrapkach

Waradin
Wyjadacz
Wyjadacz

Post autor: Waradin » 07 lut 2017, 19:55

Przy mnie raz kobieta wyciągala SK z sejfu xd

Awatar użytkownika
ER33
Boss
Boss

Post autor: ER33 » 07 lut 2017, 20:54

Wiele razy tak miałam w krzyżówce za dyszkę i w tej starej edycji również. A ostatnio w krzyżówce za 5 seta cała partia jest prawdopodobnie nie do zdarcia :lol: Kolektorka mówiła mi, że farba jest tak specjalnie półożona. Czasem jest za lekko i wtedy samoczynnie się rysuje :-o

pasikonik
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: pasikonik » 07 lut 2017, 21:14

Nie jest to wynikiem przechowywania zdrapek, poniewaz wowczas cala warstwa scieralna by sie zle scierala na wszystkich zdrapkach - a wystepuja ta sytuacja tylko w krzyzowkach (przynajmniej tylko na nich ja zauwazylem).
Mysle, ze jest to wynikiem jakiegos bledu przy produkcji - ale niewatpliwie h^%# mnie strzela, jak staram sie ladnie wydprapac literki, a okazuje sie ze schodzi wszystko :/

Czy farba jest za lekko polozona?- przez 10 lat nie zdazylo mi sie przy zadnej zdrapce, ze cos samo sie zdzieralo.

Awatar użytkownika
Super7
Moderator
Moderator

Post autor: Super7 » 07 lut 2017, 21:36

pasikonik pisze:
07 lut 2017, 21:14
Nie jest to wynikiem przechowywania zdrapek, poniewaz wowczas cala warstwa scieralna by sie zle scierala na wszystkich zdrapkach - a wystepuja ta sytuacja tylko w krzyzowkach (przynajmniej tylko na nich ja zauwazylem).
Mysle, ze jest to wynikiem jakiegos bledu przy produkcji - ale niewatpliwie h^%# mnie strzela, jak staram sie ladnie wydprapac literki, a okazuje sie ze schodzi wszystko :/

Czy farba jest za lekko polozona?- przez 10 lat nie zdazylo mi sie przy zadnej zdrapce, ze cos samo sie zdzieralo.
Prawda, akurat w krzyżówkach XL warstwa ścieralna jest bardzo często wadliwa, wielu klientów się na nią skarży.

Co do standardu to raczej nie ma wzmianki o tym jak przechowywać zdrapki. Czasami jedne o drugą się ocierają i powstają drobne rysy na nich, ale raczej wątpię, żeby to powodowało "utwardzenie" warstwy ścieralnej.

Awatar użytkownika
ER33
Boss
Boss

Post autor: ER33 » 07 lut 2017, 21:38

pasikonik pisze:
07 lut 2017, 21:14

Mi akurat kolektorka pokazywała te duże krzyżówki porysowane i podrapanie jedna o drugą i mówiła, że ma akurat taką serię z delikatną powłoką :-P Stwierdziła, że ludzie nie chcą jej brać, ponieważ mówią, że są wydrapane :lol: Aby ich nie uszkodzić trzyma na wierzchu tylko jedną :mrgreen:

A w tych, których nie można zdrapać jest więcej lakieru :lol:
Ostatnio zmieniony 07 lut 2017, 21:42 przez ER33, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
boobs
Boss
Boss

Post autor: boobs » 07 lut 2017, 21:41

Jeśli chodzi o "podrapane" zdrapki to prym wiodą właśnie wszystkie Krzyżówki i Szczęśliwe Linie.

Awatar użytkownika
ER33
Boss
Boss

Post autor: ER33 » 07 lut 2017, 21:46

Albo dodali więcej innego pigmentu, takiego nie do zdarcia :lol:

ZdrapekKrk

Post autor: ZdrapekKrk » 08 lut 2017, 10:34

A tak troche zartobliwie to moze ktos po prostu zatluscil paluchami ;-)

Awatar użytkownika
ER33
Boss
Boss

Post autor: ER33 » 08 lut 2017, 10:43

To jest prawda, bo wystarczy dotknąć czymś nawet leciutko tłustym i taki efekt potem mamy :-D
Akurat to jest przetestowane :-o

Odpowiedz