Stare czy nowe?

Pomoc związana z założeniem i prowadzeniem własnej kolektury.
Odpowiedz
Awatar użytkownika
marcinstar
Bywalec
Bywalec

Stare czy nowe?

Post autor: marcinstar » 05 lut 2017, 14:18

Witajcie,

Ciekawi mnie, czy TS zamierza odnowić kolektury własne, chodzi mi o takie wolnostojące. Nowe, mam na myśli, ładne kolorowe (przykład to kolektura w Koszalinie, gdzie niedawno padła główna w krzyżówce. Koło mnie jest jeszcze taki stary dwuczęściowy blaszak (nie wiem czy to dobre określenie) z wyblakłymi kolorami. We Wrocławiu sporo jest takich kolektur. Mi to oczywiście nie robi jakiejś wielkiej różnicy, bo zazwyczaj wchodzę tam raz na tydzień/dwa kupuje zakłady na 2 tygodnie, i tyle mnie widzieli. Ale mam na myśli pracę kolektorów, którzy spędzają tam po kilka godzin dziennie. Po pierwsze, na pewno pracuje się milej w takiej kolekturze gdzie jest ładnie, i kolorowo. Po drugie na pewno fajniej jest, gdy ma się możliwość rozprostowania kości, i przejścia po lokalu (stare kolektury są na stałe zabudowane, i trzeba wyjść z jednego pawilonu, żeby wejść do drugiego -części dla klientów). No i trzeci aspekt, to aspekt ogrzewania w zimę. Podejrzewam, że mimo wszystko w tych nowych pawilonach, jest jakiś nowocześniejszy i wydajniejszy system utrzymania temperatury. W starych to domyślam się, że wchodzi w grę zwykła farelka, lub grzejnik olejny.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Re: Stare czy nowe?

Post autor: polaku » 05 lut 2017, 15:34

W Białymstoku TS ma jeszcze kilka takich wolnostojących budek i wszystkie te, w których prowadzi samodzielnie kolektury, są już wyremontowane. W zeszłym roku remontowali kolekturę przy ul. Berlinga 23, na stronie był przetarg i było tam szczegółowo opisane co trzeba zrobić (od remontu dachu przez elektrykę po docieplenie). Jak Cię to interesuje to poszukaj, może jest zachowany w archiwum strony. Po remoncie w kolekturach dominują kolory biały, żółty i niebieski, wcześniej zamiast dwóch pierwszych był pomarańczowy. Jest naprawdę bardzo ładnie :)

Zauważyć można, że standardem w przebudowywanych kolekturach TS jest wysoka lada (czasem ze szklanymi okienkami, w których są wyłożone zdrapki) i przede wszystkim likwidowane są szyby, które odgradzają sprzedawcę od klienta. I dobrze, skoro nawet banki i apteki od tego odchodzą.

Odpowiedz