Co kolektury robia z kuponami po wypłacie?

Pomoc związana z założeniem i prowadzeniem własnej kolektury.
Odpowiedz
fango
Wymiatacz
Wymiatacz

Co kolektury robia z kuponami po wypłacie?

Post autor: fango » 07 sie 2013, 18:18

Nie wiem czy to ciekawostka, cześć zapewne wie ale właśnie wysyłając MM sie zdziwiłem jak było to zbierane do worka przez znajomą kolektorkę więc zagadałem czy to wygrane.
i ku mojemu zdziwieniu okazalo się ze cąły wór z wygranymi nie idzie do centrali czy coś w tym stylu tylko... do utylizacji

Awatar użytkownika
where2bet
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

Re: Co kolektury robia z kuponami po wypłacie?

Post autor: where2bet » 07 sie 2013, 20:18

Jeżeli poprzez utylizację rozumieć odpowiednio przygotowaną firmę, a nie miejską śmieciarkę to wydawałoby się to sensowne rozwiązanie. ;-)

Awatar użytkownika
Bociek
Administrator
Administrator

Post autor: Bociek » 07 sie 2013, 20:56

Przerzucam do działu "Kolektura lotto".

voytek
Boss
Boss

Post autor: voytek » 08 sie 2013, 8:30

tzn. z tego co slyszalem to najpierw przez jakis tam konkretny czas musza to przetrzymywac (np. na wypadek reklamacji) ale nie jest to jakis dlugi okres max pare m-cy a pozniej standardowa procedura jak w urzędach, itp - też nie wszystko sie archiwizuje...

Awatar użytkownika
Bociek
Administrator
Administrator

Post autor: Bociek » 08 sie 2013, 8:58

tzn. z tego co slyszalem to najpierw przez jakis tam konkretny czas musza to przetrzymywac (np. na wypadek reklamacji) ale nie jest to jakis dlugi okres max pare m-cy a pozniej standardowa procedura jak w urzędach, itp - też nie wszystko sie archiwizuje...
W jednym kabarecie nazwali to "Podanie o wyjazd do Koszyc".

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: polaku » 01 lut 2017, 0:24

Dzisiaj odbierałem 2 zł z Multi Multi i po wypłacie został mi wydany kupon. Stwierdziłem, że go chyba zostawiam, a sprzedawczyni, że wypłata jest zrealizowana, ma potwierdzenie, a z kuponem mogę teraz zrobić co chcę (np. kiedyś zagrać ponownie), a jak zostawię to oczywiście wyrzuci. Coś się zmieniło w wytycznych? To nowa kolektura, więc raczej są świeżo po szkoleniach. A dotąd zawsze zszywano kupony z potwierdzeniem wypłaty.

Awatar użytkownika
Super7
Moderator
Moderator

Post autor: Super7 » 01 lut 2017, 10:25

Oczywiście, że nic się nie zmieniło - kupony się magazynuje w punkcie a po pewnym czasie się je niszczy. W żadnym wypadku nie można wydać wygranego kuponu klientowi.

Pewnie słabo słuchała na szkoleniu (albo prowadzący szkolenie coś źle palnął-taka możliwość też jest). Niektórzy co bardziej chciwi i cwani klienci mogą wykorzystać tę dobroć przeciw niej...

Awatar użytkownika
ER33
Boss
Boss

Post autor: ER33 » 03 lut 2017, 10:29

Też mi się kiedyś zdarzyło, że został mi wydany kupon z wygranej. O ile dobrze pamiętam była to chyba trójka w Lotto, ale pewna nie jestem. W każdym bądź razie kupon dostałam z powrotem :-)

Filippo
Wyjadacz
Wyjadacz

Post autor: Filippo » 04 mar 2017, 22:45

no i jakby sie taki kupon chcialo wyplacic w innej kolekturze to co wtedy?

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: polaku » 05 mar 2017, 0:07

Ja byłem z tym kuponem właśnie potem w innej kolekturze, ale po to żeby zagrać nim ponownie. Nie wiem czy babka przy okazji go sprawdziła czy to się samo automatycznie sprawdza podczas skanowania pod wznowienie, ale od razu poinformowała mnie, że ten kupon jest wypłacony. Powiedziałem, że wiem i wszystko OK. Nie patrzyłem jej na ręce, ale wydawało mi się, że mi go jednak zwraca razem z nowym kuponem. Okazało się jednak, że go zatrzymała.

pasikonik
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: pasikonik » 05 mar 2017, 11:26

Obowiazek zatrzymania kuponu na kolektor, ktory robi wyplate. Jesli przez przypadek taki kupon wyda - i pojdziesz z nim do innej kolektury - to tam nie ma prawa go nikt zatrzymac.

Nie - lottomat automatycznie nie sprawdza kuponu przy korzystaniu z opcji "zagraj ponownie"

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: polaku » 05 mar 2017, 14:31

Nie miała prawa, ale zatrzymała. Podejrzewam, że myślała, że wypłatę zrobiłem wcześniej w tej samej kolekturze, ale jakaś inna współpracownica kuponu przy wypłacie nie zabrała, więc swoim sprytnym i potajemnym działaniem chciała naprawić rzekomy jej błąd.

Żeby zagrać ponownie skanuje się kupon tylko przez czytnik kodów, prawda? Z moich obserwacji wsadzanie go do podajnika jest tylko w celu sprawdzenia wygranych i po tej operacji ponownie się nie zagra. Ale dając pusty kupon i mówiąc, że gram ponownie najczęściej go i tak przepuszczają przez maszynę i mówią, że nic nie ma :).

pasikonik
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: pasikonik » 05 mar 2017, 19:32

Nie - mozna rowneiz zagrac ponownie przez przepuszczenie kuponu.. ale skanerem jest po prostu szybciej.

Czesto przepuszczajac kupon przy opcji zagraj ponownie - gdy wylatuje dolem skaner automatycznie go czyta i sprawdza od razu.

Odpowiedz