Lotto w kiosku ruchu

Pomoc związana z założeniem i prowadzeniem własnej kolektury.
Odpowiedz
kimbox
Wyjadacz
Wyjadacz

Lotto w kiosku ruchu

Post autor: kimbox » 24 kwie 2018, 14:13

Zakładam nowy temat, nie mogę znaleźć informacji na temat...

1) Ile $ ma właściciel salonu prasowego Ruchu od sprzedanego kuponu lotto ?

2) Ile $ od sprzedanej zdrapki?

3) Czy ten procent jest określony w umowie - czy jest zawsze stały ?

4) Czy ktoś z Was ma znajomego, który ma już taki interes ? Ile ma z lotto w skali miesiąca?

Awatar użytkownika
KrzysioMisio
Boss
Boss

Re: Lotto w kiosku ruchu

Post autor: KrzysioMisio » 24 kwie 2018, 15:28

No właśnie ciekawe pytania, może ktoś odpowie. Bo w miasteczku obok którego mieszkam buduje si ei to w centrum samym nowy lokal usługowo - handlowy i tak sie zastanawiam na swoim "byznesem" . A jako że TS powoli uruchamia też maszyny to może by wypaliło?
lokalizacja niemal bardzo dobra centrum miasteczka. Pytanie tylko czy TS dało by kolejną kolekturę w miasteczku gdzie funkcjonują już 3?
A jak T^S zapatruje się np. aby do kolektury, ewentualnych maszyn dokooptować np. punkt bukmacherski?

Awatar użytkownika
House7
Boss
Boss

Post autor: House7 » 24 kwie 2018, 15:30

Ok 7% od obrotu. Na pewno jak masz mały obrót to masz mniej z ok 5%. Tutaj masz info

http://natemat.pl/180121,kumulacja-lott ... ys-zlotych

Awatar użytkownika
House7
Boss
Boss

Post autor: House7 » 24 kwie 2018, 15:34

Generalnie to by się to opłacało tylko w ruchliwych miejscach typu dworce, galerie handlowe itp. Bo przy 5% trzeba robić mega obrót a na malym osiedlu tego nie zrobisz. A jak jeszcze jest obok inna kolektura to już w ogóle nie ma co się łudzić...

Awatar użytkownika
Krzysiek1989
Mistrz typowania
Mistrz typowania

Post autor: Krzysiek1989 » 24 kwie 2018, 18:01

Moja dziewczyna dużo wie na ten temat. Co prawda nie miała swojego interesu, ale pracowała w takim kiosku i wie co z czym się je.

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: polaku » 25 kwie 2018, 19:53

KrzysioMisio pisze:
24 kwie 2018, 15:28
A jak T^S zapatruje się np. aby do kolektury, ewentualnych maszyn dokooptować np. punkt bukmacherski?
Przede wszystkim najpierw trzeba mieć własny biznes. Nie pozwalają już otwierać samych kolektur. Typowe kolektury (nowe punkty) to tylko własnej sieci TS ze swoimi pracownikami na umowie/etacie. A jaki to ma być biznes już prawie, że dowolność. Znam kolektury w cukierniach, sklepach gdzie są tylko warzywa-owoce, sklepie modelarskim, czytałem też tu na forum, że nawet zdarzają się w zoologicznych. Z punktów bukmacherskich umowę sieciową mają z Totolotkiem (ale nie wiem czy na wyłączność, bo u innych buków nie spotkałem), więc jak najbardziej można to połączyć. W Białym kolektura jest w każdym Totolotku, z wyjątkiem jednego, który jest jakieś 100 metrów od kolektury własnej. Pewnie po to by jej nie dobić, ale konkurencyjny Kolporter i tak jest bliżej.

Jak ma się kiosk w ajencji w Ruchu, Kolporterze, Relay/Inmedio, Świecie Prasy to kolektura zakładana jest praktycznie z automatu, bo wszyscy z nich mają umowę sieciową z TS. I podejrzewam, że za bardzo sam właściciel (ajent) nie musi przy tym zbyt wiele się nachodzić.

Awatar użytkownika
ER33
Boss
Boss

Post autor: ER33 » 25 kwie 2018, 21:53

polaku pisze:
25 kwie 2018, 19:53
Przede wszystkim najpierw trzeba mieć własny biznes. Nie pozwalają już otwierać samych kolektur. Typowe kolektury (nowe punkty) to tylko własnej sieci TS ze swoimi pracownikami na umowie/etacie.
Wiem, że pracownicy TS nie są zatrudnieni jako kolektorzy na etat/umowę o pracę w kolekturach własnych. Formą ich zatrudnienia jest umowa zlecenie, ale na dziwnych zasadach, to znaczy takich jak przy etacie :mrgreen:

Odpowiedz