Płatność kartą

Pomoc związana z założeniem i prowadzeniem własnej kolektury.
pasikonik
Wymiatacz
Wymiatacz

Re: Płatność kartą

Post autor: pasikonik » 05 lut 2018, 21:24

polaku pisze:
04 lut 2018, 21:17
pasikonik pisze:
04 lut 2018, 20:14
Nie da sie zrobic zwrotu czesci kwoty - jedynie mozna anulowac cala platnosc/rachunek... cos mi tutaj nie pasuje
Przecież terminale są rożnych firm, to że czegoś się nie da u Ciebie nie znaczy, że nie da się gdzie indziej. Biedronkę obsługuje Pekao SA.

Dostałem wtedy zwrot na konto 3,99 zł, chociaż za zakupy zapłaciłem kilkadziesiąt.
No to jestem w szoku :)
De facto nigdy sie tym nie interesowalem - ale w momencie instalowania u mnie terminala nikt mi nigdy nie powiedzial, ze jest taka mozliwosc :)
W Polsce 99% kart to Visa oraz MasterCard - i to oni musza ostatecznie udostepnic taka mozliwosc...a skoro umozliwiaja, to mysle, ze kazdy sprzedawca rowniez powinien wiedziec o tym - a tutaj zonk :)

Awatar użytkownika
ER33
Boss
Boss

Post autor: ER33 » 05 lut 2018, 21:51

W sumie też o tym nie wiedziałam, warto wiedzieć ;-)
Ciekawe czy sprzedawcy ogarniają temat i w ogóle wiedzą, że istnieje możliwość takich operacji ;-)

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: polaku » 06 lut 2018, 20:26

Moim zdaniem to może być opcja, którą sobie wywalczyła Biedronka, a nie ogólnodostępna usługa. Przecież nie w każdym terminalu działa Blik, doładowania komórkowe, nawet nie każdy jest jeszcze zbiiżeniowy itp., więc mogą być różne funkcjonalności. Zauważcie, że w przeciwieństwie do indywidualnych punktów terminale w sieciówkach są zazwyczaj ściśle zintegrowane z kasą fiskalną, pewnie pod indywidualne potrzeby zamawiającego, i wszystko (paragon plus potwierdzenie, a czasem nawet paragon zintegrowany z potwierdzeniem jak w Carrefour) wychodzi z jednego otworu tj. z kasy. W mniejszych punktach jest to zawsze osobny wydruk z kasy fiskalnej i zupełnie inny w formie wydruk z terminala.

A teraz pytanie do tych co już kupowali kartą w punktach własnych TS, bo ja nie mam takiego punktu w swojej dzielnicy, a nie miałem na razie okazji tam zachodzić. Kwota zapłaty jest wbijana ręcznie na terminal czy od razu zlecenie jest wysyłane na terminal z lottomatu? Dają do zakupów potwierdzenie zapłaty kartą? Jeśli tak, to wychodzi ono z lottomatu na różowym papierze Lotto czy bezpośrednio z terminala płatniczego?

Awatar użytkownika
Technical
Boss
Boss

Post autor: Technical » 06 lut 2018, 21:27

Wpisują kwotę ręcznie. Potwierdzenie jest z rolki jak byś robił normalne zakupy.

KriSS
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: KriSS » 09 lut 2018, 19:01

U mnie w kolekturze udało się zapłacić kartą.
Podobno można płacić też blikiem. Jednak wygodniejsze jest zbliżenie karty do terminala i zapłacone.
Załączniki
IMG_20180209_184841.jpg
IMG_20180209_184841.jpg (92.89 KiB) Przejrzano 517 razy

Awatar użytkownika
Krzysiek1989
Mistrz typowania
Mistrz typowania

Post autor: Krzysiek1989 » 09 lut 2018, 21:35

Z czasem na pewno przybędzie punktów gdzie będzie można zapłacić kartą, myślę że do końca 2019r wszystko rozwinie się na dobre.

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: polaku » 10 lut 2018, 16:57

Też już zapłaciłem kartą. Kolektura jest oblepiona emblematami o płatnościach kartą w oknie przy wejściu i na ladzie, czytnik stoi na ladzie i nie da się go nie zauważyć, a więc nie jest to traktowane jak zło konieczne (w małych sklepikach takie wynalazki zazwyczaj chowane są pod ladę, a wiadomo jaki stosunek do płatności bezgotówkowych miał wcześniej TS). Pani się spytała czy chcę potwierdzenie transakcji i raczej zaskoczyła ją odpowiedź, że tak :)

pasikonik
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: pasikonik » 19 lut 2018, 15:39

Pytalem sie dzisiaj odnosnie platnosci karta - dostalem info, ze mozliwe jest wylacznie w ich kolekturach wlasnych. W innych na razie nie wprowadzaja.

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: polaku » 19 lut 2018, 23:21

Dziwne. Kolega Technical pisał, ze w Inmedio widział już osobny terminal na Lotto. Wydaje mi się, że kolektury sieciowe też mogą mieć już jakieś umowy pod tym kątem, ale może jeszcze nie we wszystkich oddziałach. U mnie otworzył się kilka dni temu nowy Relay, oczywiście bez płatności kartą za Lotto.

Awatar użytkownika
boobs
Boss
Boss

Post autor: boobs » 20 lut 2018, 13:12

Muszę dopytać jeszcze raz w jednym spożywczaku bo rzekomo już od dawna można tam płacić kartą ale wydaje mi się, że albo ja coś źle zrozumiałem albo kolektorka źle zrozumiała moje pytanie bo nie jest to przecież kolektura własna tylko punkt Lotto w markecie.

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: polaku » 20 lut 2018, 15:44

Może można, bo sami podjęli taką decyzję. Na facebooku jak ogłosili zmodyfikowaną mapkę to klienci i właściciele sklepów sami pisali w komentarzach, że u nich też od dawna można płacić kartą i chcą być umieszczeni na mapce. Lotto odpowiedziało, że na razie tak będzie oznaczona tylko sieć własna.

Awatar użytkownika
Krzysiek1989
Mistrz typowania
Mistrz typowania

Post autor: Krzysiek1989 » 20 lut 2018, 16:02

Teraz poczekają trochę aż to wszystko się rozwinie, a ludzie oswoją i pewnie pod koniec roku zaktualizują też inne punkty.

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: polaku » 20 lut 2018, 16:43

Mnie się wydaje, że takie punkty z prywatnym terminalem nie będą ujmowane. Jeżeli Lotto nie dostarczy swojego terminala, albo prowadzenie kolektury będzie z zapisem w umowie, że należy przyjmować płatności kartą (co będzie podlegało jawnej lub tajemniczej kontroli), to taki punkt nie powinien się znaleźć na mapie. Przyjmowanie płatności kartą w takich punktach jest póki co uznaniowe, i mimo akceptacji może być, choć oczywiście nie musi, zależne od humorów sprzedawcy, albo ze stawianymi dodatkowymi warunkami (np. tylko przy zakupie jakiegoś innego towaru ze sklepu).

Awatar użytkownika
Krzysiek1989
Mistrz typowania
Mistrz typowania

Post autor: Krzysiek1989 » 20 lut 2018, 18:20

Tak jak w Żabce jest możliwość wyciągnięcia kasy, ale trzeba coś kupić. Obojętnie co, ale trzeba. Taki hak.

Awatar użytkownika
KrzysioMisio
Boss
Boss

Post autor: KrzysioMisio » 20 lut 2018, 18:27

U mnie w wiejskim spożywczaku też można zapłacić przy zakupach za lotto kartą, taki myk jak z wypłata, kasy z tym że u mnie trzeba za min 30 zł.

Odpowiedz