Narodowa loteria paragonowa

Dział poświęcony Los Milionos, Loteriada i inne.
Awatar użytkownika
Tlotek
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Re: Narodowa loteria paragonowa

Post autor: Tlotek » 09 paź 2015, 19:38

Przeczytałem regulamin loterii i premiowane branże to:

Organizator przewiduje w trakcie okresu przyjmowania Zgłoszeń udziału do Loterii, premiowanie 4 (słownie: czterech) branż: fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne (Branża 1), prywatna praktyka lekarska i dentystyczna (Branża 2), konserwacja i naprawa samochodów osobowych oraz sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych (Branża 3), restauracje i inne placówki gastronomiczne oraz przygotowanie i podawanie napojów (Branża 4).

Awatar użytkownika
boobs
Boss
Boss

Post autor: boobs » 09 paź 2015, 19:54

Bardzo te fajne branże aczkolwiek nie trafili z dentystą :P akurat wszystkie ząbki poleczone :D

voytek
Boss
Boss

Post autor: voytek » 09 paź 2015, 19:58

gram, a wy? ;)

ale jak zwykle...
fryzjerzy? od 1 pazdzienika akurat 30 wrzesnia bylem...
dentysci to od listopada zapewne? a ja we wrzesniu i pazdzierniku wydam ok 1tys zl...
auto? no chyba ze wygram w listopadzie bo kupowac specjalnie aby je naprawiac to chyba nie bede :)
za to moze na tych restauracjach sobie odbije...

ciekaw jestem czy ktolowiek od nas trafi.

pierwsze losowanie 16 listopada!

ravau
Bywalec
Bywalec

Post autor: ravau » 10 paź 2015, 15:13

Mieszane uczucia mam, jedn paragon zarejestruję ale na więcej szkoda czasu, szczególnie, że na takim Tajwanie co miesiac wygrywa sie ponad milion zł ( http://superparagon.pl/loteria-paragono ... myslu.html ), czyli polska loteria jest śmieszną zrzynką zza granicy.

Awatar użytkownika
mati09183
Boss
Boss

Post autor: mati09183 » 10 paź 2015, 17:22

Ja już około 80 paragonów zarejestrowałem :-) Mam szczęście, że w rodzinie kilka osób pracuje w handlu ;-)

Spawciu
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: Spawciu » 14 paź 2015, 12:52

u mnie tez brat na stacji benzynowej , dziewczyna w kiosku
przy okazji jakas biedronka paliwo , juz mam niezłą stertę ciekawe kiedy ja to wprowadzę;p

Awatar użytkownika
filipo24
Bywalec
Bywalec

Post autor: filipo24 » 16 paź 2015, 10:11

Nie wiem czy jest sens się w to bawić, słyszałem, że prawdopodobieństwo trafienia mniejsze niż w Lotto, prawda czy plotka? :-P

Scenic
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Scenic » 16 paź 2015, 11:02

Juź mają 4 mln paragonów.Ale im więcej ich zarejestrujesz tym szanse większe. Tak samo jest w lotto. Zapewne są osoby które mają po kilkanaście tysięcy. :evil:
Są przecież osoby które z loterii żyją .Tak jak w słynnej loterii bmw ery gdzie ludzie aby wygrać wysyłali sms po kilkanaście tys. dziennie.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/4 ... terie.html

Ja mam około 50 ale na wygraną nie ma się co nastawiać to tak jak w lotto trzeba mieć szczęście.

voytek
Boss
Boss

Post autor: voytek » 17 paź 2015, 8:45

krótko mówiąc trzeba wspierać nasze Państwo - pamiętaj że nawet jak nie wygrasz to upominając się o paragon zwiększasz wpływy do budżetu a co za tym poprawiasz stan życia jego mieszkańców!
czy jakoś tak... :)

brunonek
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: brunonek » 18 paź 2015, 13:48

voytek pisze:krótko mówiąc trzeba wspierać nasze Państwo - pamiętaj że nawet jak nie wygrasz to upominając się o paragon zwiększasz wpływy do budżetu a co za tym poprawiasz stan życia jego mieszkańców!
czy jakoś tak... :)
Raczej pogarszasz stan życia mieszkańców.

Awatar użytkownika
mati09183
Boss
Boss

Post autor: mati09183 » 18 paź 2015, 15:40

brunonek, Każdy powinien odprowadzać podatek, a nie potem się ludzie dziwią że służba zdrowia czy edukacja na niskim poziomie ! To między innymi przez ZŁODZIEI nie dających paragonów.
Ostatnio zgłosiłem jeden sklep do urzędu skarbowego, gdyż pani nie nie raczyła mi wydać paragonu.

Awatar użytkownika
eNeM
Bywalec
Bywalec

Post autor: eNeM » 18 paź 2015, 16:13

mati09183 pisze:brunonek, Każdy powinien odprowadzać podatek, a nie potem się ludzie dziwią że służba zdrowia czy edukacja na niskim poziomie ! To między innymi przez ZŁODZIEI nie dających paragonów.
Ostatnio zgłosiłem jeden sklep do urzędu skarbowego, gdyż pani nie nie raczyła mi wydać paragonu.
Ja mam zupełnie inne zdanie, państwo i politycy nas doją wystarczająco i to są prawdziwi złodzieje, a nie firmy które ledwo na polskim rynku się trzymają.

Awatar użytkownika
boobs
Boss
Boss

Post autor: boobs » 18 paź 2015, 16:44

mati09183 pisze:
Z całym szacunkiem ale nie mogłeś się najpierw o niego upomnieć a nie od razu zgłaszać?

brunonek
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: brunonek » 19 paź 2015, 9:06

mati09183 pisze:brunonek, Każdy powinien odprowadzać podatek, a nie potem się ludzie dziwią że służba zdrowia czy edukacja na niskim poziomie ! To między innymi przez ZŁODZIEI nie dających paragonów.
Niestety jest całkiem inaczej. To Państwo polskie okrada nas obywateli nakładając podatki. Podatki rzecz potrzebna ale muszą być niskie i proste. Bardzo zmartwiło mnie, że masz awatar PIS (na który mam zamiar zagłosować) a mówisz jak socjalista. Taka pani, która nie wydała Ci paragonu zostawiła w swojej kieszenie 23 % Vatu i 18 % dochodówki. Może właśnie dzięki temu może kupić mleko dla swojego dziecka. Gdyby pieniądze trafiły do budżetu zostałyby zmarnowane przez polityków. Im mniej pieniędzy w budżecie tym lepiej dla obywateli.

Awatar użytkownika
where2bet
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

Post autor: where2bet » 19 paź 2015, 11:31

brunonek nie zgodzę się z Tobą. Wspominana Pani okradała kupującego, który zapłacił za towar obciążony podatkiem VAT (cena brutto). Inaczej pisząc, Pani wynagrodziła sobie swój podatek z kieszeni przysłowiowego Kowalskiego.

Nie będę rozpisywał się na temat ułomności systemu podatkowego oraz jego konsekwencji, ale bądźmy szczerzy w jednej kwestii. Każdy sprzedający nalicza sobie taką marżę na produkt aby pokryła poniesione koszta i dała zysk. Niewydanie paragonu jest dodatkowym 23% zysku dla sprzedającego tylko, że z portfela klienta. W myśl zasady "Przecież klient i tak zapłaciłby za towar opodatkowany, więc nie będzie w tym nic złego, że drugi VAT trafi do mojej kieszeni, a nie do budżetu Państwa".

Powiedz mi dlaczego sprzedający ma decydować o moich pieniądzach "straconych na podatek"? Przez takie podejście Państwo szuka kolejnych "oszczędności", bo muszą sobie wynagrodzić stratę, którą Janusze biznesu zabrali do swojej kieszeni.

Odpowiedz