Ciekawe historie. Dopisujcie :)

Ciekawostki i informacje o tematyce gier liczbowych.
Odpowiedz

Awatar użytkownika
forresty
Boss
Boss

Re: Ciekawe historie. Dopisujcie :)

Post autor: forresty » 23 sie 2017, 16:07

Ech... są miliony histori biednych ludzi którzy zagrali w lotto za ostatni grosz i niczego nie wygrali. O tym niestety nikt nie napisze. Była kiedyś w Polsce historia faceta z Mielna, który wygrał kilka mln i roztrwonił to trymiga. jak Trafił z ulicy tak i wrócił na ulicę. W Ińsku kobieta trafiła kilka mln ale musiała się wyprowadzić bo otoczenie ją zaszczuło. jeszcze ktoś trafił 6x6, kupił synowi auto a ten zabił nim jakąś dziewczynę... Są różne historie. W Polsce też wygrał bezdomny - kupił sobie mieszkanko i żyje normalnie bez fajerwerków. Takim powinny się trafiać wygrane. Generalnie duże pieniądze potrafią zdemolować życie ludziom którzy nigdy ich nie mieli i którzy nie potrafią się z nimi obchodzić.

Awatar użytkownika
newużytkownik
Boss
Boss

Post autor: newużytkownik » 23 sie 2017, 21:35

Nie lubię zagranicznych historii, wolę polskie podwórko. Bo właściwie co mi po informacji, że ktoś w USA wygrał setki milionów dolarów ? Przecież nie ma to zupełnie przełożenia na polskie realia, dlatego takie historie są dla mnie mało interesujące. Z polskich historii to według mnie nr 1. są Wydminy, nr 2. jest historia pana Majki z Wrocławia - było też kilka innych ale nie są tak ciekawe.

Awatar użytkownika
Krzysiek1989
Mistrz typowania
Mistrz typowania

Post autor: Krzysiek1989 » 23 sie 2017, 23:49

Ja mam dokładnie tak samo.

Awatar użytkownika
forresty
Boss
Boss

Post autor: forresty » 24 sie 2017, 14:26

Hostoria tego Majki jest tak cudaczna ze aż nieprawdopodobna. I jeszcze sąd przyznał mu rację. Chyba że jak sprawdzał to rzeczywiscie automat zarejestrował numer jako trafiony a na wyświetlaczu omyłkowo przedstawił jako nietrafiony. Jeśłi system Lotto zgadzał sie z datą i godziną podaną przez Majkę to rzeczywiscie cała historia jest b. prawdopodobna, ale jesli były tylko poszlaki to wyrok sądu bardzo dziwny. Myslałem że bez kuponu z prawidłowym zakładem nie ma jakichkolwiek szans na wygraną. A tu prosze...

Awatar użytkownika
newużytkownik
Boss
Boss

Post autor: newużytkownik » 24 sie 2017, 15:07

To był bodajże luty 1999 rok - zupełnie inne czasy. Pan Majka wyjechał do sanatorium w Ustce i tam dał do sprawdzenia swój wrocławski wielolosowaniowy kupon. Lottomat wykazał brak wygranej, więc pan Majka wyrzucił kupon do kosza i wysłał kolejny z takimi samymi liczbami. Minęło kilka miesięcy i gdy we Wrocławiu zaczęto poszukiwania milionera, pan Majka zorientował się w czym rzecz... Mężczyzna próbował odkręcić sprawę na wiele sposobów m.in. poprzez rozmowy we wrocławskim oddziale TS, wystąpienie w telewizji, czy też powrót do Ustki i poszukiwanie kuponu... Wszystko to nie przyniosło rezultatu. Pan Majka wstąpił na drogę sądową i ostatecznie po 3 latach wygrał sprawę. Dostał wygrane pieniądze wraz z niemałymi odsetkami. W wygraniu sprawy pomógł mu fakt, że dysponował starymi kuponami (z identycznymi liczbami) oraz to, że komputer centralny zarejestrował sprawdzanie kuponu. Na tej podstawie są wydał wyrok pozytywny dla mężczyzny a TS musiał wypłacić kasę. Moim zdaniem słusznie, gdyż błąd leżał po stronie TS - firma dopuściła możliwość sprawdzania kuponu poprzez lottomat a ten był niesprawny dlatego wprowadził klienta w błąd. Owszem, bez kuponu nie dostaniesz wygranej w TS, ale każdy zawsze może wejść na drogę sądową i to sąd wydaje ostateczną decyzję ;-)

Awatar użytkownika
JaGracz
Boss
Boss

Post autor: JaGracz » 25 sie 2017, 6:37

Ja sprawdzam tylko pod maszynkami :-/

edi8
Ekspert
Ekspert

Post autor: edi8 » 18 wrz 2017, 7:53

Użytkownik forum u Pasko o nicku Luckyloser1, zwrócił się tam wczoraj z pytaniem o powód, dla którego nowe blankiety kuponów oznaczone numerem serii R.6.7 10.07.2017 nie posiadają tego kodu cyfrowego, jaki był dotychczas umieszczany na odwrocie kuponów, np. na tych z serii R6.5 11.04.2016
Czy ktoś zna przyczynę tej w/w zmiany?

Odpowiedz