Automaty Totalizatora sportowego

Ciekawostki i informacje o tematyce gier liczbowych.
Odpowiedz
cobra
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 lip 2015, 19:52

Automaty Totalizatora sportowego

Post autor: cobra » 22 mar 2017, 10:22

Totalizator Sportowy planuje uruchomić w tym roku 50 punktów z automatami o niskich wygranych - poinformował w poniedziałek (6 marca) p.o. prezesa spółki Radosław Śmigulski. Pierwsze automaty mają pojawić się na początku IV kwartału. Śmigulski poinformował, że w związku z nowelizacją ustawy o grach hazardowych, firmy Exatel, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych oraz Wojskowe Zakłady Łączności będą odpowiedzialne za przygotowanie i dostarczenie automatów do wybranych punktów.

- Przeprowadzone przez spółkę analizy wykazały, że realizacja tej części monopolu przez Totalizator Sportowy wpłynie bardzo korzystnie zarówno na budżet państwa, jak również na wyniki finansowe samej firmy - powiedział na konferencji prasowej p.o. prezesa Totalizatora Sportowego.

1 kwietnia wejdzie w życie znowelizowana ustawa o grach hazardowych, którą pod koniec ubiegłego roku podpisał prezydent Andrzej Duda (niektóre przepisy m.in. dotyczące blokowania dostępu do stron internetowych, wchodzą w życie 1 lipca 2017 r.). Nowela gruntownie zmienia ustawę z 2009 roku oraz wprowadza silną kontrolę państwa w obszarze gier na automatach. Zgodnie z ustawą m.in. automatami do gier ma zarządzać Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, który jest spółką Skarbu Państwa.

- Jeśli chodzi o ten rok, to będąc w stałej współpracy z Polską Grupą Zbrojeniową, myślimy o uruchomieniu 50 punktów z kilkuset urządzeniami. W tej chwili mamy wybrane 43 lokalizacje. Będziemy chcieli obserwować, jak zostały te automaty przyjęte przez rynek, jak to funkcjonuje. (...) W perspektywie 2-3 lat chcielibyśmy wyczerpać to, co daje nam ustawa, czyli 35 tys. urządzeń - powiedział Śmigulski.

Zakłada on, że po nowym roku miesięcznie będzie produkowane 1000 sztuk. Pierwsze automaty pojawią się w punktach na początku IV kwartału br. Na razie pracują zespoły robocze, ponieważ spółkie nie mają podpisanej formalnej umowy.

Jak wyjaśnił, jeśli chodzi o finansowanie, to "w pierwszej fazie będzie to oczywiście inwestycja". "Totalizator ma spore środki własne i na pewno nie będzie potrzebował kredytowania, ani pieniędzy publicznych" - powiedział Śmigulski. "Jest to biznes, który od pierwszego dnia przynosi przychody. Nie musimy czekać wielu lat, aby te przychody się pojawiły" - dodał.

Prezes Wojskowych Zakładów Łączności Grzegorz Banecki powiedział, że obecnie trwa etap tworzenia prototypu automatów.

- Spodziewamy się go opracować na przełomie maja i czerwca. Na razie pierwszym rozwiązaniem, nad którym pracujemy będzie montownia. Elementy składowe tego urządzenia będą nabywane na rynku, jak np. monitor, drukarka, przyciski. Oprogramowanie będziemy pisali sami. Natomiast gry - w tak krótkim czasie nie jesteśmy w stanie sami stworzyć i będziemy nabywali je na rynku - powiedział Banecki.

Zapewnił, że Zakłady mają odpowiednią infrastrukturę, która umożliwi im produkcję urządzeń.

Obecny na konferencji prasowej dyrektor generalny Global Compact w Polsce Kamil Wyszkowski powiedział, że Skarb Państwa z powodu działalności mafii hazardowej traci rocznie - według szacunków ostrożnościowych - kwotę nie mniejszą niż 552 mln zł.

- Zakładamy, że to jest kwota znakomicie wyższa. Natomiast wolimy się opierać o dane bezpiecznie sprawdzone, szacowane. Dane za 2014 rok pokazują, że wartość samego długu bukmacherskiego to jest 5,3 mld zł. Szacuje się, że zaledwie 1 mld zł z tego długu - to są zakłady, które były przeprowadzone legalnie. Reszta jest działalnością nielegalną - powiedział. Dodał, że zgodnie z danymi za 2015 rok w Polsce było ponad 29 tys. automatów o niskich wygranych, które były eksploatowane bez zezwolenia.

Totalizator poinformował, że w III kwartale tego roku zostanie uruchomiona sprzedaż gry multijurysdykcyjnej EuroJackpot. Polska dołączy do grona 17 krajów, w których ta loteria jest dostępna.

http://nettg.pl/news/141273/hazard-zbro ... talizatora

pajak1984
Boss
Boss
Posty: 1129
Rejestracja: 05 wrz 2014, 18:39
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Automaty Totalizatora sportowego

Post autor: pajak1984 » 22 mar 2017, 18:32

czyli ze wszystkich barów i knajpek od 01.04. znikną automaty? czy idzie to jakoś obejść

Awatar użytkownika
KrzysioMisio
Boss
Boss
Posty: 974
Rejestracja: 04 sty 2013, 19:37
Lokalizacja: małopolanin

Re: Automaty Totalizatora sportowego

Post autor: KrzysioMisio » 22 mar 2017, 20:16

Dla mnie osobiście to mogą zniknąć w ogóle. Mi automaty to niestety nie urażając nikogo, ale z taką typową patologią się kojarzą.
Naprawdę wole wydać to na lotto czy bukmachera raz za czasu niż ładować w maszynę.

edi8
Ekspert
Ekspert
Posty: 2757
Rejestracja: 21 sty 2009, 12:32
Lokalizacja: Wwa

Re: Automaty Totalizatora sportowego

Post autor: edi8 » 07 kwie 2017, 6:44

Dla tych, którzy nie mieli okazji obejrzeć wczorajszego programu z cyklu "Warto rozmawiać"
Hazard w Polsce

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=321Y7NBUXdk

R
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 15 lut 2016, 22:18
Lokalizacja: Mazury

Re: Automaty Totalizatora sportowego

Post autor: R » 22 kwie 2017, 22:18

Kiedyś mafia wstawiala swoje automaty, teraz robi to Państwo.
Państwo i mafią walczą ze sobą bo to konkurencja.

cobra
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 lip 2015, 19:52

Re: Automaty Totalizatora sportowego

Post autor: cobra » 09 maja 2018, 8:31

Tajemnicze salony hazardu. Uruchomienie państwowych automatów znów się odwleka.

Państwowe salony gier z automatami do gier hazardowych miały zostać otwarte jeszcze w 2017 roku. Później mowa była o I kwartale 2018 r. Czas minął, a Totalizator Sportowy znów odwleka termin. Choć mają przynieść miliony złotych budżetowi państwa, nikt nie chce zdradzić, jak właściwie będą wyglądały.
Państwowe automaty do gier hazardowych mają wypełnić lukę po zamkniętych salonach gier zdelegalizowanej w ubiegłym roku branży hazardowej. Wciąż jednak termin ich powstania się odsuwa. Nie ma też informacji, jak będą właściwie wyglądać lokale, ani stojące w nich maszyny.
Pytany o to przez money.pl, a odpowiedzialny za ich uruchomienie i prowadzenie, Totalizator Sportowy, nabiera wody w usta. Wszelkie próby uchylenia rąbka tej tajemnicy kwituje odesłaniem do oficjalnych komunikatów.

Z nich natomiast możemy jedynie wnioskować, że lokale muszą mieć powierzchnię co najmniej 100 m kw. Jednak ani słowa o tym, jak będą wyglądały te wzorcowe. Wiadomo natomiast, kto dostarczy maszyny. Będą to kolejne spółki Skarbu Państwa. Odpowiedzialne za przygotowanie i dostarczenie automatów do wybranych punktów będą Wojskowe Zakłady Łączności, firma Exatel oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. One też odpowiadają też za kompletne oprogramowanie do nich.

Jak podaje Totalizator Sortowy, obecnie trwa proces certyfikacji automatów, a także testy integracji Rejestru Gracza i Systemu Centralnego. Zakończone zostały też prace nad zapewnieniem bezpieczeństwa grającym. Jak informuje operator, zostanie wprowadzona m.in. możliwość czasowego samowykluczenia z gry oraz limity aktywności w grze i środków na grę.

Totalizator kolejny raz zapewnia, że salony gier już niebawem zostaną uruchomione. Przekonuje, że synergia firm WZŁ, Exatel, PWPW sprawi, że "uruchomienie sieci salonów gier będzie szybsze niż w przypadku monopolistów działających w innych państwach". Te pilotażowe z 1,2 tys. maszynami mają – według kolejnych zapewnień Totalizatora - zostać otwarte w II kwartale 2018 roku, czyli do końca czerwca. Docelowo lokali ma być 50.

"Pilotaż pozwoli przeanalizować potencjał rynku, ocenić strukturę sieci sprzedaży, a także oszacować przepływy graczy pomiędzy legalnym a nielegalnym rynkiem. Jest to projekt niezwykle kapitałochłonny, wymaga też budowy nowych kompetencji" – informuje Totalizator Sportowy.

Kłopot w tym, że to nie pierwsza deklaracja tego operatora. Kilkaset pierwszych urządzeń miało trafić do końca minionego roku do 50 nowych salonów gier – o czym pisaliśmy w money.pl. – Myślimy o uruchomieniu 50 punktów z kilkuset urządzeniami. W tej chwili mamy wybrane 43 lokalizacje. Będziemy obserwować, jak zostały te automaty przyjęte przez rynek, jak to funkcjonuje. W perspektywie 2-3 lat chcielibyśmy wyczerpać to, co daje nam ustawa, czyli 35 tys. urządzeń – zapewniał w marcu ubiegłego roku p.o. prezesa spółki Radosław Śmigulski.

Mijał czas, a salony nie wystartowały. Z pytaniem o ich los wystąpiły posłanki Agnieszka Kołacz-Leszczyńska oraz Joanna Frydrych. Z odpowiedzi Ministerstwa Finansów na ich interpelację wynikało, że pierwsze salony gier z jednorękimi bandytami pojawią się w I kwartale 2018 roku.

W lutym sprawą zainteresował się kolejny poseł – członek Kukiz 15 Józef Jóźwiak, składając kolejne pytania o postępy w realizacji, koszty oraz liczbę zaakceptowanych punktów gier.

Jak wynika z odpowiedzi ministerstwa z kwietnia, zatwierdzono 88 lokalizacji salonów gier, a w sprawie 37 wciąż trwają postępowania. Ministerstwo Finansów potwierdziło też, że uruchomienie pierwszych salonów gier na automatach planowane jest na II kwartał 2018 r. Pilotaż, o którym mowa powyżej, będzie trwał do końca 2018 r.

W kwestii finansów uchyliło się od szczegółowej odpowiedzi przekonując, że koszty będzie można wykazać dopiero po uruchomieniu działalności.

Właściciel Lotto monopolistą

Wraz z początkiem kwietna 2017 roku Totalizator Sportowy stał się jedyną firmą, która ma prawo do "wykonywania monopolu państwa z w zakresie działalności hazardowej". Mówiąc wprost, to jedyna firma, która może organizować oficjalne gry hazardowe w Polsce.

Do końca ubiegłego roku Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) prześwietliła 37,5 tys. lokalizacji automatów w całej Polsce – o czym pisaliśmy w money.pl. Na mocy obowiązującej od kwietnia ubiegłego roku ustawy hazardowej zarekwirowanych zostało ponad 80 tys. nielegalnych automatów do gier – co potwierdza Ministerstwo Finansów.

W związku z decyzją ówczesnej premier - Beaty Szydło - właściciel marki Lotto będzie również jedynym operatorem gier na automatach czyli tzw. jednorękich bandytach.

Jak zarobić na hazardzie?
Każdego roku budżet państwa tracił miliony złotych na szarej strefie. Szacunki Global Compact pokazały, że co najmniej 552 mln zł rocznie nie trafia do wspólnej kasy z powodu działalności mafii hazardowej.

Ustawa ma to zmienić. Z informacji resortu finansów wynika, że dochody budżetu państwa z tytułu podatku od gier w 2017 roku miały wynieść 1,7 mld zł.


Jak wyjaśnił w odpowiedzi na interpelację poselską podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, zastępca Szefa KAS Piotr Walczak, tylko z zakładów wzajemnych przyjmowanych przez internet, kasa państwowa wzbogaciła się o 147,8 mln zł.

W przyszłości zyski mają być znacznie wyższe. W rządowych Ocenach Skutków Regulacji zakładano, że w tylko pierwszym okresie funkcjonowania ustawy, do budżetu trafi około 637 mln zł, w kolejnym roku już prawie 1,5 mld zł. A docelowo ma przynosić ponad 2,3 mld zł rocznie. W skali dekady to ponad 23 mld zł.

https://m.money.pl/wiadomosci/artykul/h ... 05236.html

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości