Pula mini, oraz wcześniejsze zamknięcie kuponu?

Ciekawostki i informacje o tematyce gier liczbowych.
Odpowiedz
Awatar użytkownika
marcinstar
Bywalec
Bywalec

Pula mini, oraz wcześniejsze zamknięcie kuponu?

Post autor: marcinstar » 04 mar 2017, 16:06

Witajcie,

Ogólnie mam dwa pytania,

Jedno dotyczy mini lotto, jak naliczana jest pula na mini lotka? Z obserwacji wynika, że w niedzielę, jeśli padnie 5tka, płacona jest bardzo nisko. Tłumaczy to się małą liczbą graczy (część pkt. sprzedaży jest zamknięta),i niską pulą. Natomiast w dniach 25,26,27,28 lutego nie padła żadna piątka. 1 marca padła jedna wygrana pierwszego stopnia w kwocie 246.607,30 zł. Jeśli padają codziennie piątki, są to kwoty od 230-300 tyś. zł. To ja się pytam, gdzie podziały się pieniądze z tych 4 dni? przecież nie zostały rozdane na wygrane niższego stopnia (chyba?). W lotto jest to jakoś bardziej widoczne.

Drugie pytanie dotyczy wcześniejszego ''zamknięcia kuponu". Przykładowo puszczam kupon lotto na 10 losowań. Trafiam w nim trójkę i czwórkę, a do końca mam jeszcze 5 losowań. Czy mogę wypłacić te wygrane , a w miejsce niewykorzystanych losowań , sprzedawca wystawi nowy kupon na 5 pozostałych losować, czy muszę czekać rozstrzygnięcie wszystkich 10 losowań?

Tak w ogóle, może warto by zrobić jakiś osobny temat podpięty przez admina, i przenosić tam pytania userów z gotowymi odpowiedziami? Taki FAQ, czy coś w tym rodzaju? czasami ciężko znaleźć coś w stercie tematów.

Pozdrówka.

Awatar użytkownika
Super7
Moderator
Moderator

Re: Pula mini, oraz wcześniejsze zamknięcie kuponu?

Post autor: Super7 » 04 mar 2017, 17:34

1. Pula w Mini Lotto jest bardzo zależna od dnia tygodnia oraz kumulacji w Lotto. Dzisiaj np. wydaje mi się, że pula sięgnie ok. 300.000 zł dla I stopnia, ze względu na to, że kumulacja w Lotto przekroczyła magiczną granicę 10 mln (poniżej tej kwoty ludzie nie grają, bo dla nich to nie są atrakcyjne pieniądze) i przy okazji kupna zakładów Lotto, wiele osób skusi się również na Mini Lotto. Gdy kumulacja jest rozbita, w Mini grają zazwyczaj tylko stali gracze przez co pula jest znacznie mniejsza. Co do podziału na poszczególne stopnie wygranych zacytuję regulamin:
1. Kwotę przeznaczoną na wygrane w Mini Lotto dzieli się następująco:
- 50% na wygrane I stopnia,
- 20% na wygrane II stopnia,
- 30% na wygrane III stopnia.
2. W przypadku, gdy w losowaniu wyników Mini Lotto nie zostanie stwierdzona wygrana I stopnia, kwotę przeznaczoną na wygrane dzieli się w sposób następujący:
- 40% na wygrane II stopnia,
- 60% na wygrane III stopnia.
Dodam, że na terminalu wyświetlana jest tylko pula I stopnia, więc tylko 50% rzeczywistej puli.

2. Jeżeli spieniężysz wielolosowaniowy, jeszcze ważny kupon to dostaniesz kupon uaktualniony (z tymi samymi numerami, ważny na dalszą część losowań).

Awatar użytkownika
marcinstar
Bywalec
Bywalec

Post autor: marcinstar » 04 mar 2017, 18:40

Dzięki, wszystko fachowo wyjaśnione :)

Ale maksymalna pula na mini jest 300 tyś (w reklamie). Widzę, w największych wygranych, że najwyższa wygrana to 366 518,50. Więc jesli kumulacje lotto przekroczą 20mln, 30mln itp pula mini już nie urośnie? Czyli ta gra jest skaluje się z lotto , ale tylko do pewnego stopnia.

Swoją drogą, w życiu nie pomyślałbym , że te dwie gry są ze sobą w jakiś sposób powiązane.

Awatar użytkownika
Super7
Moderator
Moderator

Post autor: Super7 » 04 mar 2017, 19:46

To nie jest maksymalna pula, tylko hmm... przewidywana...? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pula w Mini sięgnęła nawet 400 tys. czy więcej, tylko najczęściej siada ona w okolicach właśnie 250-300 tys. bo właśnie taki mniejwięcej udział w grach TS ma Mini Lotto

Awatar użytkownika
marcinstar
Bywalec
Bywalec

Post autor: marcinstar » 04 mar 2017, 20:39

Dziękuję bardzo !

Awatar użytkownika
Madman
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: Madman » 18 maja 2018, 9:12

To jak mam kupon mini na 5 losowań trafie np. czwórke, zostanie mi jeszcze 3 losowania to mogę wcześniej wypłacić? nawet nie wiedzialem, myslalem ze jak kupon jest jeszcze wazny nie bylo wszsytkich losowan to nie mozna wyplacić, że trzeba poczekac na pozostale losowania

Awatar użytkownika
KrzysioMisio
Boss
Boss

Post autor: KrzysioMisio » 18 maja 2018, 10:01

Możesz wypłacić, dostajesz wtedy zaktualizowany kupon na pozostałe losowania

Ajay
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: Ajay » 18 maja 2018, 17:57

Ciekawe, to samo pytanie przyszło mi do głowy jakiś czas temu. Myślałem, że jak się wypłaci wygraną to pozostałe losowania przepadają. Mają głowę w tym TS! :-)

Odpowiedz