Podatek

Ciekawostki i informacje o tematyce gier liczbowych.
Odpowiedz
Awatar użytkownika
Szymonnowya
Wyjadacz
Wyjadacz

Podatek

Post autor: Szymonnowya » 30 sty 2017, 10:14

Jak to jest z podatkiem?

Konto mam założone w banku PKO w rodzinnej miejscowości, jest to małe miasto

Powiedzmy że wygrywam w lotto np milion
Wtedy totalizator odprowadza podatek i wysyła go gdzie?

Bo jeśli odciągaja to w przelewie który idzie do banku niema tego jakoś zaznaczone pewnie
I jeśli taka duża kwota wpłynęła by do banku to pewnie by to zgłosił do skarbówki w mieście w którym mam konto i byłby problemy

Dobrze myślę?

Awatar użytkownika
serek
Boss
Boss

Re: Podatek

Post autor: serek » 30 sty 2017, 10:20

Na konto dostaniesz wygraną już potrąconą o podatek, także spoko.
Bardziej trzeba się martwić jak wygrać ten 1 mln zł. ;-)

Awatar użytkownika
Szymonnowya
Wyjadacz
Wyjadacz

Post autor: Szymonnowya » 30 sty 2017, 10:21

serek pisze:
30 sty 2017, 10:20
Na konto dostaniesz wygraną już potrąconą o podatek, także spoko.
Bardziej trzeba się martwić jak wygrać ten 1 mln zł. ;-)

Racja:):)

Hehe

Awatar użytkownika
JaGracz
Boss
Boss

Post autor: JaGracz » 30 sty 2017, 10:47

Jak wygrasz zawsze możesz pojechać do większego miasta, tam założyć konto bankowe i wskazać je TS do wypłaty wygranej 8-)

panX
Boss
Boss

Post autor: panX » 30 sty 2017, 12:09

Na konto wpływa Ci kwota potrącona o podatek. Ponadto oni już wysyłają informację do Urzedu Skarbowego, a ty dostajesz papiery potwierdzające to wszystko że wygrałeś że podatek został opłacony itp

Awatar użytkownika
forresty
Boss
Boss

Post autor: forresty » 30 sty 2017, 12:12

I jeśli taka duża kwota wpłynęła by do banku to pewnie by to zgłosił do skarbówki w mieście w którym mam konto i byłby problemy

Już raz pisałem że bank niczego do skarbówki nie wysyła. Bank jest od zarabiania pienędzy a nie od prowadzenia inwigilacji skarbowej. Bank ma obowiązek jedynie przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy i współdziała z inspektoratem finansowym. Monitoruja przelewy i kazdy powyżej jakiejś kwoty jest automatycznie zgłaszany tej instytucji. I tyle. Dopiero jak skarbówka zobaczy że nakupiłeś domów, samochodów a nie ma to pokrycia w pit to wezwie cie do siebie, posadzi na krzesełku i zacznie przepytywać. No i wtedy oczywiście wgląd w konta do kilku lat wstecz. W te zamkniete konta również.
Lotto odprowadza podatek za ciebie i niczego nie trzeba zgłaszać samodzielnie. natomiast jak sprawa wygląda w papierach US i czy przy danych wygrywającego jest informacja o wygranej czy nie to już nie wiem. na pewno są zachowane jakies procedury bezpieczeństwa na wypadek gdyby ktoś chciał podejrzeć kto w okolicy wygrał miliony.
A co do konta w banku to niekoniecznie panie w okienku widzi ile pieniędzy jest na koncie. U mnie to nawet pyta się czy to pko czy inteligo bo nie wie. Wgląd do konta to też nei jest posta sprawa bo kiedyś poprosiłem kuzynkę aby mi zajrzała na jedno konto oszusta, ale odmówiła bo to wbrew zasadom banku.
A poza tym to najpier wygraj tego miliona żeby było co w walizy i na konta wkładać

Awatar użytkownika
Szymonnowya
Wyjadacz
Wyjadacz

Post autor: Szymonnowya » 30 sty 2017, 12:15

forresty pisze:
30 sty 2017, 12:12

Już raz pisałem że bank niczego do skarbówki nie wysyła. Bank jest od zarabiania pienędzy a nie od prowadzenia inwigilacji skarbowej. Bank ma obowiązek jedynie przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy i współdziała z inspektoratem finansowym. Monitoruja przelewy i kazdy powyżej jakiejś kwoty jest automatycznie zgłaszany tej instytucji. I tyle. Dopiero jak skarbówka zobaczy że nakupiłeś domów, samochodów a nie ma to pokrycia w pit to wezwie cie do siebie, posadzi na krzesełku i zacznie przepytywać. No i wtedy oczywiście wgląd w konta do kilku lat wstecz. W te zamkniete konta również.
Lotto odprowadza podatek za ciebie i niczego nie trzeba zgłaszać samodzielnie. natomiast jak sprawa wygląda w papierach US i czy przy danych wygrywającego jest informacja o wygranej czy nie to już nie wiem. na pewno są zachowane jakies procedury bezpieczeństwa na wypadek gdyby ktoś chciał podejrzeć kto w okolicy wygrał miliony.
A co do konta w banku to niekoniecznie panie w okienku widzi ile pieniędzy jest na koncie. U mnie to nawet pyta się czy to pko czy inteligo bo nie wie. Wgląd do konta to też nei jest posta sprawa bo kiedyś poprosiłem kuzynkę aby mi zajrzała na jedno konto oszusta, ale odmówiła bo to wbrew zasadom banku.
A poza tym to najpier wygraj tego miliona żeby było co w walizy i na konta wkładać

Wielkie dzięki za odpowiedź:)

A miliony są już na horyzoncie, czuje to więc wolę wiedzieć wcześniej zanim na konto wpłyną:)

Awatar użytkownika
forresty
Boss
Boss

Post autor: forresty » 30 sty 2017, 12:25

A miliony są już na horyzoncie, czuje to więc wolę wiedzieć wcześniej zanim na konto wpłyną:)
No tak.... jak każdy kto zaczął dopiero co grać :mrgreen: Czas jednak każdego uczy pokory.

Awatar użytkownika
ER33
Boss
Boss

Post autor: ER33 » 30 sty 2017, 12:26

forresty pisze:
30 sty 2017, 12:12
A co do konta w banku to niekoniecznie panie w okienku widzi ile pieniędzy jest na koncie. U mnie to nawet pyta się czy to pko czy inteligo bo nie wie.
Pracownik banku zawsze widzi ile mamy kasy na koncie ;-)
Dziwne, że jakaś pani w okienku niczego nie widziała i pytała się nawet co to za konto. Co to za miejsce w ogóle...?

Awatar użytkownika
Szymonnowya
Wyjadacz
Wyjadacz

Post autor: Szymonnowya » 30 sty 2017, 12:31

forresty pisze:
30 sty 2017, 12:25
No tak.... jak każdy kto zaczął dopiero co grać :mrgreen: Czas jednak każdego uczy pokory.
Żebyś się nie zdziwił...

Awatar użytkownika
forresty
Boss
Boss

Post autor: forresty » 30 sty 2017, 13:35

Dziwne, że jakaś pani w okienku niczego nie widziała i pytała się nawet co to za konto. Co to za miejsce w ogóle...?
No a jakie może być inne niż bank? PKOBP w tym wypadku

Awatar użytkownika
ER33
Boss
Boss

Post autor: ER33 » 30 sty 2017, 14:58

forresty pisze:
30 sty 2017, 13:35
No a jakie może być inne niż bank? PKOBP w tym wypadku
Pani w okienku może też być na poczcie etc. :lol:
Skoro bank to tym bardziej zadziwiające, że nie wiedziała co to za konto :lol:

Odpowiedz