Co myslicie o nowej grze lotto super szansie??

Ciekawostki i informacje o tematyce gier liczbowych.
Awatar użytkownika
forresty
Boss
Boss

Re: Co myslicie o nowej grze lotto super szansie??

Post autor: forresty » 25 maja 2016, 4:08

Sądzimy. Wszystko idzie w tym kierunku aby firma miała coraz droższe zakłady, których zasad przecietny klient nie rozumie lub te gry miały sprawiać wrażenie że są proste i sprawiały wrażenie łatwosci wygranych (Kaskada, Super szansa). I tak mamy sytuację gdy los kosztuje 2 zeta wiec nei każdy sobie codziennie kupuje. Prawdopodobieństwo tego że TS będzie musiał podzielić się zarobkiem maleje bo klientów mało, ale stan kasy się zgadza bo losy drogie, a nawet podejrzewam saldo po stronie dochodów rośnie bo w takiej kaskadzie w tym roku padło bodaj 20 gł. wygranych tylko jak do tej pory więc z tej gry oni mają prawie 5 miesięcy bez wypłacania głównej nagrody w tym roku. To są miliony przychodu bez potrzeby podziału. Z Super Szansą bdzie jeszcze gorzej dla klienta bo jak pisano. Można trafić sześć liczb i niczego nie wygrać a numerek bedzie kosztował 2 zety. Z drugiej strony głównymi motorami TS są lotto, mini i multi. Reszta to dodatek. E.Pensja jest kusząca, ale to najdroższa gra więc cóż.. Nie każdy moze sobie pozwolić na regularne granie.

Antek
Bywalec
Bywalec

Post autor: Antek » 26 cze 2016, 11:46

Na chwilę obecną odbyło się już 38 losowań, a padła tylko 1 główna wygrana i jedynie 8 wygranych II stopnia. Wydaje mi się, że to chyba najgorszy pod tym względem wynik spośród wszystkich gier Lotto. Co o tym wszystkim sądzicie?

voytek
Boss
Boss

Post autor: voytek » 28 cze 2016, 18:01

co myślę? zaczyna mnie troche wku... i od paru dni jej nie wysyłam choc bardzo mnie drazni ze drukuja ten numer... taka glupia zagrywka psychologiczna

Antek
Bywalec
Bywalec

Post autor: Antek » 01 lip 2016, 12:19

Ja też jestem właśnie tego zdania, że jest to psychologiczny podstęp, aby wyłudzić jeszcze 2 zł więcej. Nie miałbym nic przeciwko temu, aby ta Super Szansa była za ponoszoną dodatkową opłatą również dodatkowo drukowana, a nie, że tak czy tak, to numer jest, ale trzeba dodatkowo zapłacić żeby numer był objęty losowaniem. Pytałem różnych kolektorów i twierdzą, że na początku zainteresowanie SSz było znaczne, ale z czasem zaczęło szybko maleć.
Uważam, że gdyby ludzie po prostu przestali za to płacić, to Totalizator Sportowy wycofałby to. Proszę nie odczytywać mojego wpisu jako namawiania do bojkotu Super Szansy, ale jako głos opinii wielu ludzi i przyczynek do zastanowienia się samemu czy nie warto by było może podzielić tę opinię i ewentualnie wprowadzić ją w czyn.

Awatar użytkownika
Krzysiek1989
Mistrz typowania
Mistrz typowania

Post autor: Krzysiek1989 » 01 lip 2016, 21:37

Antek, Święta prawda :-) Zgadzam się z Tobą.

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: polaku » 01 lip 2016, 22:19

Mnie w ogóle nie przeszkadza, że jest drukowana. Totalizator dzięki temu nie pozwala o tej grze zapomnieć i zostaje ona w świadomości. Ja zawsze sprawdzam i albo nic się nie zgadza, albo jest tylko ostatnia liczba. W obu przypadkach mam satysfakcję, że nie wydałem na to pieniędzy. Nawet jak kiedyś trafię coś więcej to mając na uwadze poprzednie same puste pewnie nie będę żałował (no chyba że dwóch milionów :P). Na podobnej zasadzie ten nieaktywny numer SSZ działa jak zakład Lotto (bez Plusa), a nawet powiedzmy Mini Lotto za dychę na 8 losowań (i sprawdzanie czy by się trafiło w 9. czy w 10.).

Pietrek
Bywalec
Bywalec

Post autor: Pietrek » 15 sie 2016, 7:23

Super szansa wyglada dobrze. Szansa zwrotu 1/8.8 czyli wiecej niz w multi na 10 skreslen a podobnie do E.pensji. Szansa na glowna lepiej niz w lotto. Wada tej gry jest to,ze mozna ja kupic tylko jako dodatek do innej gry,ale jak ktos gra w cos to jest ok

Awatar użytkownika
Krzysiek1989
Mistrz typowania
Mistrz typowania

Post autor: Krzysiek1989 » 15 sie 2016, 10:47

A mi się bardzo nie podoba to że losowanie tej gry odbywa się w sposób komputerowy, elektroniczny, zamiast losować liczby tradycyjnie w maszynie losującej. A w ten sposób może tu dochodzić do różnych przekrętów.

Awatar użytkownika
newużytkownik
Boss
Boss

Post autor: newużytkownik » 15 sie 2016, 11:49

Myślę, że tym czego SSz brakuje najbardziej jest możliwość typowania na blankietach. Przecież zmieniali blankiety - wystarczyłby mały prostokącik u dołu z polem do typowania i już cała sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej...

Awatar użytkownika
Super7
Moderator
Moderator

Post autor: Super7 » 15 sie 2016, 13:43

newużytkownik pisze:Myślę, że tym czego SSz brakuje najbardziej jest możliwość typowania na blankietach. Przecież zmieniali blankiety - wystarczyłby mały prostokącik u dołu z polem do typowania i już cała sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej...
No właśnie wydaje mi się, że nie byłby to mały prostokącik - mamy 7 cyfr i do każdej 10 kombinacji więc to musiałaby być tabela 7x10, czyli coś jak jeden zakład w keno, tylko umieszczony pionowo, więc takie pole zajmowałoby z 1/3 blankietu, czyli strata 3-4 zakładów...

Najlepszym sposobem (który staje się dosyć popularny wśród klientów) jest napisanie numeru na rogu blankietu lub z tyłu i poproszenie, żeby kolektor go wprowadził.

Awatar użytkownika
newużytkownik
Boss
Boss

Post autor: newużytkownik » 15 sie 2016, 16:43

Super7, czemu pionowo ? Ale fakt, to tylko by powiększyło niepotrzebnie rozmiar blankietów. Myślę, że mogliby zrobić po prostu pole do wpisania numeru Super Szansy długopisem lub ołówkiem, oczywiście z zastrzeżeniem, żeby wpisywać czytelnie - naturalnie jeśli możliwości techniczne lottomatów by na takie coś pozwoliły. Bo teraz to niby można podawać liczby ustnie ale jest to szalenie niewygodne, a pomysł na podawanie liczb na kartce jest dobry ale nie każdy na taki pomysł wpadnie i nie każdy kolektor zareaguje poprawnie na taką inicjatywę ze strony klienta...

Awatar użytkownika
Super7
Moderator
Moderator

Post autor: Super7 » 15 sie 2016, 17:18

newużytkownik, Poziomo mogłoby to być chyba trochę nieczytelne...

Osobiście jako kolektor zdecydowanie bardziej wolę, gdy klient pisze numer na karteczce lub na blankiecie aniżeli dyktuje (można niedosłyszeć, coś przekręcić lub klient w ogóle może się pogubić).

No i nie było by takich kwiatków:
Klient: "Podyktuję Panu numer do SSz: Siedem milionów, trzysta czterdzieści dwa tysiące osiemset siedemdziesiąt jeden" :-D

trevi
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Post autor: trevi » 07 paź 2016, 7:35

Wczoraj końcówka 8888 i aż 20 wygranych po 1000zł heh ;-)

Antek
Bywalec
Bywalec

Post autor: Antek » 28 cze 2017, 12:27

Minął ponad rok od wprowadzenia Super Szansy. Przez ten czas padło tylko:
-6 wygranych I stopnia (2 000 000 zł)
-44 wygrane II stopnia (100 000 zł)
Przy tym ostatnia główna wygrana padła już prawie 3 miesiące temu (2 kwietnia), a 100 tys. już prawie 3 tygodnie temu (10 czerwca). Nie wiem, jak Wy, ale ja dostrzegam sukcesywny dalszy regres tej gry, zarówno ze względu na coraz rzadziej padające wygrane najwyższych stopni, jak i rosnącą liczbę losowań zakończonych maksymalną wygraną w wysokości 100 zł.

pasikonik
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: pasikonik » 28 cze 2017, 13:40

Od samego poczatku bylo wiadomo, ze to bedzie niewypal.

Widocznie nie chcialo im sie placic za licencje dla nowej gry, wiec tylko zmienili nazwe Jokera :)

Odpowiedz