ZMIANY W REGULAMINACH GIER - od 31 października 2010 r.

Newsy związane z produktami Totalizatora Sportowego
Odpowiedz
Magdalena13
Kolektor
Kolektor
Posty: 2038
Rejestracja: 24 lip 2009, 17:36
Lokalizacja: Kraków

ZMIANY W REGULAMINACH GIER - od 31 października 2010 r.

Post autor: Magdalena13 » 28 wrz 2010, 21:42

Dziś w Studio Lotto Daniel Wieleba powiedział, że od 31 października wchodzą nowe przepisy dotyczące gier : Lotto, Mini Lotto, Keno, które zostały zatwierdzone 15 czerwca 2010 r.

Wiecie jakie to zmiany ?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
christ
Kolektor
Kolektor
Posty: 969
Rejestracja: 30 wrz 2009, 22:33

Re: ZMIANY W REGULAMINACH GIER - od 31 października 2010 r.

Post autor: christ » 29 wrz 2010, 13:28

Jeszcze nie wiem...

Awatar użytkownika
kolektor
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3146
Rejestracja: 05 sty 2009, 19:27
Lokalizacja: Puławy

Re: ZMIANY W REGULAMINACH GIER - od 31 października 2010 r.

Post autor: kolektor » 30 wrz 2010, 7:12

o prosze.. ale to pewnie jakies małe kosmetyczne korekty... mozliwe że dotyczace losowania

poczekamy

Awatar użytkownika
christ
Kolektor
Kolektor
Posty: 969
Rejestracja: 30 wrz 2009, 22:33

Re: ZMIANY W REGULAMINACH GIER - od 31 października 2010 r.

Post autor: christ » 30 wrz 2010, 16:03

Zmiany w regulaminach



Zmiany w regulaminach gier liczbowych Totalizatora Sportowego

Już wkrótce, bo 31 października tego roku, regulaminy Lotto, Mini Lotto, Multi Multi, Multi Multi Plus oraz Keno ulegną niewielkim zmianom, których celem jest ich ujednolicenie, a także doprecyzowanie pod kątem praw i obowiązków stron, szczególnie w kontekście ustawy hazardowej.

W regulaminach znajdzie się między innymi zapis dotyczący udziału w grach losowych wyłącznie osób pełnoletnich. Warto podkreślić, że od chwili wejścia w życie ustawy, nasi kolektorzy w razie wątpliwości sprawdzali czy kupujący ukończyli 18 lat. Prawo do poproszenia o okazanie dokumentu potwierdzającego wiek dała sprzedawcom sieci LOTTO nowa ustawa hazardowa.

Uaktualnione regulaminy będą dostępne na stronie www.lotto.pl w zakładkach poświęconych poszczególnym grom od niedzieli 31 października tego roku.

Przypomnijmy, że regulamin gry Joker powstał już pod rządami nowej ustawy, a zatem nie musi być aktualizowany.

Komunikat Zarządu Spółki

http://serwis.lotto.pl/183-45efdac118327-3205.htm

Awatar użytkownika
kolektor
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3146
Rejestracja: 05 sty 2009, 19:27
Lokalizacja: Puławy

Re: ZMIANY W REGULAMINACH GIER - od 31 października 2010 r.

Post autor: kolektor » 23 paź 2010, 18:04

no i wprowadzili... trosze do dla mnie niepokojące...

nowe paragrafy dot wypłat wygranych

analogicznie do wszstkich..
ja wziąlem regulamin lotto
§26
1. TS prowadzi ewidencję wyplaconych (wydanych) wygranych, ktorych wartosć wynosi conajmniej 20 000 zł
2. Osoba, która taką wygraną uzyskala ma obowiązek podania danych niezbędnych do zaewidencjonowania wyżej wymienionej wygranej.
3. W ewidencji o której mowa w ust 1 umieszcza się:
a) dane osoby wygrywającej [...] rodzaj, numer dowodu potwierdzającego tożsamość, PESEL, adres zamieszkania[...]
b) wartosć wypłaconej wygranej
c) datę wypłaty
4. Wysokość wygranej w grze LOTTO stanowi tajemnicę jej uczestnika, której jest zobowiązany przestrzegać TS urządzajacy tę grę. Informacje o wysokości wygranej ujawnia się wyłącznie na żądanie Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, funkcjonariusza celnego oraz instektora kontroli skarbowej, a także Sądu i prokuratury w związku z toczącym sie postępowaniem.


Ja sie pytam: niewielka zmiana??!!

Pogdybajmy...
TS napewno nie ewidencjonuje tego na papierze tylko w komuterach, wiadomo że istnieja hakerzy, co by było gdyby takie informacje o wygrywającym wypłynęły (adres imie nazwiskokuźwa szkoda ze jeszcze zdjęcia nie robią) przecież to naraża każdego z wygrywających

dalej...
dane wygrywających TS może ujawnić (zwykłemu) urzędnikowi celnemu.. co by było gdyby takowy urzędnik był zkorumpowany to nie muszę mówć co by się działo.

dalej...
regulamin nic nie mówi o karze dla TS w przypadku ujawnienia nieuprawnionym osobom danych (pewnie taki zapis o ujawinianiu danych osobowych znajdziemy w kk lub kc)

dalej..
Regulamin nic nie mówi o tym czy wygrana zostanie wypłacona komuś kto nie chce sie wylegitymować, może może sie kłócić o to w sadzie, nie wiem

I jesazcze pytanie powtórze.. Czy to jest niewielka zmiana?!


a ja chce Plusa:D

Magdalena13
Kolektor
Kolektor
Posty: 2038
Rejestracja: 24 lip 2009, 17:36
Lokalizacja: Kraków

Re: ZMIANY W REGULAMINACH GIER - od 31 października 2010 r.

Post autor: Magdalena13 » 23 paź 2010, 18:14

Proszę bardzo PLUS przyznany ... widać, że administracje się studiuje :d

Awatar użytkownika
kolektor
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3146
Rejestracja: 05 sty 2009, 19:27
Lokalizacja: Puławy

Re: ZMIANY W REGULAMINACH GIER - od 31 października 2010 r.

Post autor: kolektor » 23 paź 2010, 18:20

ba...

Magdalena13
Kolektor
Kolektor
Posty: 2038
Rejestracja: 24 lip 2009, 17:36
Lokalizacja: Kraków

Re: ZMIANY W REGULAMINACH GIER - od 31 października 2010 r.

Post autor: Magdalena13 » 23 paź 2010, 18:27

a politologia od administracji niedaleko jest :D

Magdalena13
Kolektor
Kolektor
Posty: 2038
Rejestracja: 24 lip 2009, 17:36
Lokalizacja: Kraków

Re: ZMIANY W REGULAMINACH GIER - od 31 października 2010 r.

Post autor: Magdalena13 » 17 mar 2011, 18:11

nowe zmiany regulaminowe - tylko korekty ( nie wpisane w regulaminach kwoty tylko ogólnie )

serwis.lotto.pl/files/0/3358/Regulamin_LOTTO_2011.pdf - regulamin Lotto
serwis.lotto.pl/files/0/3358/Regulamin_MINI_LOTTO_2011.pdf - regulamin Mini Lotto

Zarząd Spółki Totalizator Sportowy Spółka z o.o. informuje, że w dniu 17 kwietnia 2011 r. wchodzą w życie zmienione regulaminy gier liczbowych: Lotto, Mini Lotto, zatwierdzone przez Ministra Finansów w dniu 11 marca 2011r. Zapisy dotyczące terminów przyjmowania zakładów, terminów losowań oraz stawki za zakłady nie ulegają zmianie.

wargo
Wyjadacz
Wyjadacz
Posty: 250
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:37
Lokalizacja: Pleszew

Re: ZMIANY W REGULAMINACH GIER - od 31 października 2010 r.

Post autor: wargo » 17 mar 2011, 18:13

A na czym one polegają(które punkty)?

Magdalena13
Kolektor
Kolektor
Posty: 2038
Rejestracja: 24 lip 2009, 17:36
Lokalizacja: Kraków

Re: ZMIANY W REGULAMINACH GIER - od 31 października 2010 r.

Post autor: Magdalena13 » 17 mar 2011, 18:33

trzeba poczytać i porównać z poprzednim...
nie chce mi się szczerze mówiąc szukać ... pewnie jest dopiska, że gra od 18 lat...

wargo
Wyjadacz
Wyjadacz
Posty: 250
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:37
Lokalizacja: Pleszew

Re: ZMIANY W REGULAMINACH GIER - od 31 października 2010 r.

Post autor: wargo » 17 mar 2011, 18:35

Magdalena13 pisze:pewnie jest dopiska, że gra od 18 lat.
To już jest od dawna :-|

Magdalena13
Kolektor
Kolektor
Posty: 2038
Rejestracja: 24 lip 2009, 17:36
Lokalizacja: Kraków

Re: ZMIANY W REGULAMINACH GIER - od 31 października 2010 r.

Post autor: Magdalena13 » 17 mar 2011, 18:36

nie widzę kosztu gry....

martin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2012, 21:04

Re: ZMIANY W REGULAMINACH GIER - od 31 października 2010 r.

Post autor: martin » 05 kwie 2012, 21:12

Witajcie i przyjmijcie mnie nowego
pozwolicie że zapytam

Z ciekawości zajrzałem do regulaminu lotto i wyczytałem tam dwa takie wpisy
gdzie TS rozróżnia kolekture i punkt sprzedaży
a brzmią

§4 ...

2. Przystąpienie do Lotto w kolekturze następuje poprzez złożenie dyspozycji określonej w § 5 ust. 2 lub 3 lub 4 i wpłaceniu odpowiedniej stawki za każdy zakład prosty oraz dokonaniu 25% dopłaty do stawki.

3. Przystąpienie do Lotto w punkcie sprzedaży następuje poprzez złożenie dyspozycji
określonej w § 5 ust. 2 wyłącznie z wykorzystaniem karty „metodą chybił trafił” i
wpłaceniu odpowiedniej stawki za każdy zakład prosty oraz dokonaniu 25% dopłaty do
stawki.


to tak na chłopski tok rozumowania wypełniając kupon w punkcie sprzedaży czyli np: w saloniku prasowym totalizator wedle regulaminu nie powinien zaakceptować takiego zakładu bo zakład powinien być wysłany na chybił trafił

wargo
Wyjadacz
Wyjadacz
Posty: 250
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:37
Lokalizacja: Pleszew

Re: ZMIANY W REGULAMINACH GIER - od 31 października 2010 r.

Post autor: wargo » 08 kwie 2012, 10:18

Chyba chodzi o możliwość zagrania w marketach Real

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość