Sprawy organizacyjne

Wypowiedzi, propozycje,udoskonalenia czyli dyskusja na temat naszej strony głównej.
Awatar użytkownika
Bociek
Administrator
Administrator

Re: Sprawy organizacyjne

Post autor: Bociek » 24 kwie 2015, 18:28

Witam
Brakuję bardzo ale to bardzo stronki forumlotto.pl w wersji mobilnej (smartfon czy tablet)
Warto się nad tym zastanowić Bociek,
pozdrawiam 8-)
Dzięki za uwagę. Zastanawiamy się nad tym coraz mocniej. To już bardziej kwestia czasu niż decyzji.

Awatar użytkownika
mati09183
Boss
Boss

Post autor: mati09183 » 24 kwie 2015, 21:36

Faktycznie pomysł świetny :-) Miałem już to kiedyś napisać, ale ciągle zapominałem.

Awatar użytkownika
Tlotek
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Post autor: Tlotek » 19 sty 2017, 11:32

Bociek jest sam, może niedługo będzie miał współpracowników postaci moderatorów i może ten rok 2017r będzie rokiem wielkich zmian na forum i uda się forumlotto.pl wprowadzić w świat cyfrowej rewolucji czyli forum w wersji mobilnej :-D

Kilka błędów/zmian na forum tez wymaga.
- np: nie ma już gry Joker a nagłówek nad shoutboxem sugeruje że jest

"Forum Lotto Multi Multi Lotek Joker lotto.pl www.lotto.pl Strona Główna"
może zmienić na Keno, ekstra pensja?

- Czemu temat ekstra pensja jest na zielono :roll:
- Podforum Zdrapki - przedziały jest martwym działem, chyba niepotrzebnym? Ewentualnie mało korzystającym, a szkoda i ten kolor czerwony.
- w innym temacie jest poruszany temat rejestrujące się boty, chyba problem nadal występuję, bo na dole w stopce forum są one promowane

Kod: Zaznacz cały

bingbot/2.0, Yahoo! Slurp, YandexBot/3.0, SentiBot www.sentibot.eu

- brakuje instrukcji dla ... zdrapek (może tych trudniejszych) a także konkretnie jak czytać kod zdrapki, temat powinien być przypięty, nowi się trafiają i często o to się pytają

(xxxx-xxxxxx-xxx) numer ogólny zdrapki, np 0123 --> konkretny numer paczki --> numer zdrapki w paczce. 
- i inne pomysły pewnie by się trafiły.

Awatar użytkownika
Krzysiek1989
Mistrz typowania
Mistrz typowania

Post autor: Krzysiek1989 » 19 sty 2017, 18:21

Żeby tylko admin miał na to wszystko czas... ;-)

Awatar użytkownika
grzybek
Boss
Boss

Post autor: grzybek » 19 sty 2017, 20:28

Krzysiek1989 pisze:Żeby tylko admin miał na to wszystko czas... ;-)
To samo chciałem napisać, wszystko jest do zrobienia ale w swoim czasie, najpierw trzeba znaleźć moderatora a potem można się takimi sprawami zajmować, teraz Bociek ma za dużo na głowie :-)

Anonimowygracz
Bywalec
Bywalec

Post autor: Anonimowygracz » 19 sty 2017, 21:06

Tlotek pisze:Bociek jest sam, może niedługo będzie miał współpracowników postaci moderatorów i może ten rok 2017r będzie rokiem wielkich zmian na forum i uda się forumlotto.pl wprowadzić w świat cyfrowej rewolucji czyli forum w wersji mobilnej :-D

Kilka błędów/zmian na forum tez wymaga.
- np: nie ma już gry Joker a nagłówek nad shoutboxem sugeruje że jest

"Forum Lotto Multi Multi Lotek Joker lotto.pl www.lotto.pl Strona Główna"
może zmienić na Keno, ekstra pensja?

- Czemu temat ekstra pensja jest na zielono :roll:
- Podforum Zdrapki - przedziały jest martwym działem, chyba niepotrzebnym? Ewentualnie mało korzystającym, a szkoda i ten kolor czerwony.
- w innym temacie jest poruszany temat rejestrujące się boty, chyba problem nadal występuję, bo na dole w stopce forum są one promowane

bingbot/2.0, Yahoo! Slurp, YandexBot/3.0, SentiBot www.sentibot.eu

- brakuje instrukcji dla ... zdrapek (może tych trudniejszych) a także konkretnie jak czytać kod zdrapki, temat powinien być przypięty, nowi się trafiają i często o to się pytają

(xxxx-xxxxxx-xxx) numer ogólny zdrapki, np 0123 --> konkretny numer paczki --> numer zdrapki w paczce. 
- i inne pomysły pewnie by się trafiły.
To, że boty są zarejestrowane, to bardzo dobry oznak. Nie są to "boty, boty", tylko boty indexujące wyniki wyszukiwania. W panelu administracyjnym jest możliwość dodawania i blokowania ich (phpbb3). W praktyce jest, to SEO.

PHPBB2 by przemo jest bardzo słabe. Swojego czasu miałem nie jedno forum i nie jeden styl napisany pod dany silnik.

Mógłbym bym Wam zrobić prezent w postaci tego działe (wykupiona 1 licencja, brak użytkowania):

http://sitesplat.com/demo/phpBB3/

wymaga to konwersji do PHPBB3 (robi to automatycznie skrypt), zapewne małe poprawki w bazie i wszystko działa. Swojego czasu przerabiałem to i posiadam widzę w zakresie edycji styli pod silniki PHPBB2, 3, mybb. Dotyczy również to dodatków.

Awatar użytkownika
JaGracz
Boss
Boss

Post autor: JaGracz » 20 sty 2017, 7:42

Bociek, daj nam staż jako moderatorzy, bo by się przydali - jest trochę spamu i też niektóre posty można by poprzenosić/edytować - zrób może upgrade forum tak jak zaproponował Anonimowygracz i uwagi Tlotek też są słuszne i zasadne - bo wieje trochę brakiem aktualności.. ja kilka innych uwag też już pisałem, więc działajmy dla wspólnego dobra.

Może kolejność właśnie nowy skrypt, update SEO i kilku nowych szeryfów na forum 8-)

Awatar użytkownika
Krzysiek1989
Mistrz typowania
Mistrz typowania

Post autor: Krzysiek1989 » 20 sty 2017, 21:34

JaGracz, Wybacz, ale tak jakoś mi się od razu skojarzyło :-D

https://youtu.be/ttPrbSl5XC8

Awatar użytkownika
JaGracz
Boss
Boss

Post autor: JaGracz » 22 sty 2017, 12:23

Krzysiek1989 pisze:JaGracz, Wybacz, ale tak jakoś mi się od razu skojarzyło :-D

https://youtu.be/ttPrbSl5XC8
None taken ;-) chociaż nie mam własnej piosenki :-P

Awatar użytkownika
JaGracz
Boss
Boss

Post autor: JaGracz » 25 sty 2017, 9:31

Bociek coś się dzieje w temacie ? Jakiś zmian, aktualizacji skryptów i działów, optymalizacji SEO, armii moderatorów? ;-)

Awatar użytkownika
serek
Boss
Boss

Post autor: serek » 25 sty 2017, 9:36

Pewnie myśli ;-)

Awatar użytkownika
JaGracz
Boss
Boss

Post autor: JaGracz » 25 sty 2017, 9:52

Krzysiek1989 na czacie też zwrócił uwagę, że część użytkowników może być nieaktualna - może też zrobić jakiś przesiew użytkowników, którzy np nie logowali się od 3-4 lat ?

Awatar użytkownika
Bociek
Administrator
Administrator

Post autor: Bociek » 26 sty 2017, 11:29

Bociek coś się dzieje w temacie ? Jakiś zmian, aktualizacji skryptów i działów, optymalizacji SEO, armii moderatorów? ;-)
Wysyłane są zaproszenia do zasilenia grona moderatorów.
Krzysiek1989 na czacie też zwrócił uwagę, że część użytkowników może być nieaktualna - może też zrobić jakiś przesiew użytkowników, którzy np nie logowali się od 3-4 lat ?
Co jakiś czas robię taki sort. Zrobię dzisiaj to trochę ubędzie.

Awatar użytkownika
serek
Boss
Boss

Post autor: serek » 26 sty 2017, 12:05

Mnóstwo jest nadal widzę kont fikcyjnych,
Charakterystyczne jest to, iż wpisana jest miejscowość zagraniczna oraz zero postów. :-)

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: polaku » 26 sty 2017, 16:27

Te fikcyjne konta cały czas się będą rejestrować, nawet jak będą weryfikujące kody. Musi widocznie być na forum jakaś luka, zresztą widzę, że jedziemy na dość starej wersji. Takim trochę na około, trochę amatorskim, ale jednak w jakimś stopniu skutecznym rozwiązaniem jest zablokowanie rejestracji z adresów mailowych w domenie .ru, bo jak kojarzę z innych forów to 90% robotów miało właśnie taką końcówkę. Ale ten problem powszechnie występował jakieś 5 lat temu i teraz już tylko dotyczy dawno nieaktualizowanych lub porzuconych forów.

Zablokowany